4. 8. 2009 22:49
Dinamo Záhřeb - Salcburk 1:2
Christoph Leitgeb ze Salzburgu se snaží ustát souboj s Milanem Badeljem
Christoph Leitgeb ze Salzburgu se snaží ustát souboj s Milanem Badeljem | Foto: Sport

Praha - Někdejší slávistický záložník Dušan Švento se jednou brankou podílel na vítězství fotbalistů Salcburku 2:1 na hřišti Dinama Záhřeb, které pomohlo rakouskému celku do závěrečného předkola Ligy mistrů.

Chorvatský šampion uhrál sice před týdnem slibnou remízu 1:1, doma však dnes neuspěl.

Švento dostal hosty do vedení v 33. minutě, krátce po změně stran vyrovnal domácí Papadopulos. Prodloužení pak odmítl sedm minut před koncem Nelisse. V druhé půli nasadilo Dinamo do ofenzivy také Miroslava Slepičku, ten se ale neprosadil.

Šok připravili svým fanouškům hráči Maccabi Haifa, kteří po bezbrankovém prvním duelu prohrávali doma s kazašským Aktobe v 15. minutě již 0:3. Mohutný nápor nakonec přetavili v potřebné čtyři branky a rovněž slaví postup do 4. předkola.

I přes porážku 1:3 na hřišti Sivassporu se z postupu radoval i Anderlecht s Janem Polákem v základní sestavě. O všem podstatném rozhodl už první duel, který belgický vicemistr vyhrál 5:0.

Maccabi Haifa - Aktobe (Kaz.) 4:3 (2:3)
59. a 62. Dvališvili, 26. Katan, 34. Golsa - 8. Averčenko, 13. Čičulin, 15. Chajrulin.
První zápas 0:0, postupuje Maccabi.

Dinamo Záhřeb - Salcburk 1:2 (0:1)
47. Papadopulos - 33. Švento, 83. Nelisse.
První zápas 1:1, postupuje Salcburk.

Sivasspor (Tur.) - Anderlecht Brusel 3:1 (2:1)
12. Ersen, 19. Kamanan z pen., 58. Aydin - 34. Van Damme.
První zápas 0:5, postupuje Anderlecht.