Švancara z Drahanovic napadl rozhodčího tak, že skončil v bezvědomí. Do míče si nekopne tři roky

Sport Sport
9. 6. 2017 9:11
Případ brutálního napadení rozhodčího Jana Kamlera po zápase Drahanovic s Chomoutovem řešila fotbalová disciplinárka OFS Olomouc. Lukáš Švancara, který sudího po svém vyloučení napadl nejdříve slovně a potom fyzicky, potrestala zákazem startu do června 2020. Informaci přinesl Olomoucký deník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Atmosféra jak z jihoamerického derby provázela květnový zápas II. třídy mezi Drahanovicemi a Chomoutovem. Rozhodčí Kamler nejdříve za urážky vyloučil dva domácí hráče, třetím byl Lukáš Švancara, který následně rozhodčího napadl tak, že skončil v nemocnici.

"Ty žebráku, to jsi to nemohl skončit hned po tom gólu, ty seš zm*d," takto měl vyjet Švancara na sudího podle zápisu disciplinární komise, který citoval Olomoucký deník. Následně ke Kamlerovi přiběhl, chytil ho pod krkem a mrštil s ním tak, že arbitr upadl do bezvědomí.

Na hřišti musela zasahovat jak rychlá záchranná služba, tak i policie. 

Kromě tříletého zákazu činnosti dostal Švancara ještě pokutu ve výši tří tisíc korun, za jejíž úhradu je zodpovědný Sokol Drahanovice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Polsku se konaly další protesty kvůli zákazu interrupcí

Tisíce lidí dnes v centru Varšavy demonstrovaly proti zpřísnění interrupčního zákona. Policie podle televize TVN 24 nepustila protestující k budově ministerstva vnitra a použila slzný plyn proti demonstrantům, kteří se pokusili zablokovat dopravu po hlavní trase v metropoli. Na místě museli zdravotníci ošetřit i jednu z opozičních poslankyň. Protesty, které připadly na 102. výročí získání volebních práv Polek, se konaly také v dalších polských městech, například v Krakově, Vratislavi, Gdaňsku či Kielcích.

před 1 hodinou

Německý skokan Eisenbichler vyhrál v Ruce i druhý závod sezony

Úřadující mistr světa Markus Eisenbichler z Německa vyhrál v Ruce i druhý individuální závod sezony Světového poháru skokanů na lyžích. Češi se dnes ve Finsku prvních bodů nedočkali, nejlepší Viktor Polášek obsadil 36. místo.

Devětadvacetiletý Eisenbichler šest dnů po triumfu v zahajovacím závodu zimy ve Wisle předvedl další suverénní výkon. Aktuální formu demonstroval skoky 146 a 141 metrů a třetí triumf v kariéře si připsal s velkým náskokem téměř dvaceti bodů před Polákem Piotrem Žylou. Stupně vítězů zkompletoval další ze svěřenců českého trenéra Michala Doležala Dawid Kubacki, jenž se svým reprezentačním kolegou prohrál jen o dvě desetiny bodu.

Po nevydařeném úvodu sezony SP ve Wisle, kdy se ani jeden z Čechů nekvalifikoval do závodu, se ve Finsku tři členové týmu Františka Vaculíka představili mezi padesátkou účastníků závodu. Nejlepšímu Poláškovi nicméně po skoku dlouhém 113 m chybělo k postupu do bodované třicítky přes deset bodů. Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek se seřadili na 43. a 44. pozici. Filip Sakala skončil v páteční kvalifikaci.

V Ruce nestartuje kvůli několika pozitivním testům na koronavirus elitní reprezentace Rakouska v čele s úřadujícím vítězem SP Stefanem Kraftem. Nejlepším z B týmu byl devatenáctý Clemens Leitner.

Hned v úvodu závodu měl těžký pád loňský vítěz z Ruky Daniel André Tande. Norský skokan neustál dopad a podle všeho si poranil koleno. Doskočiště musel opustit na zdravotnických saních.

Další zprávy