Švancara z Drahanovic napadl rozhodčího tak, že skončil v bezvědomí. Do míče si nekopne tři roky

Sport Sport
9. 6. 2017 9:11
Případ brutálního napadení rozhodčího Jana Kamlera po zápase Drahanovic s Chomoutovem řešila fotbalová disciplinárka OFS Olomouc. Lukáš Švancara, který sudího po svém vyloučení napadl nejdříve slovně a potom fyzicky, potrestala zákazem startu do června 2020. Informaci přinesl Olomoucký deník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Atmosféra jak z jihoamerického derby provázela květnový zápas II. třídy mezi Drahanovicemi a Chomoutovem. Rozhodčí Kamler nejdříve za urážky vyloučil dva domácí hráče, třetím byl Lukáš Švancara, který následně rozhodčího napadl tak, že skončil v nemocnici.

"Ty žebráku, to jsi to nemohl skončit hned po tom gólu, ty seš zm*d," takto měl vyjet Švancara na sudího podle zápisu disciplinární komise, který citoval Olomoucký deník. Následně ke Kamlerovi přiběhl, chytil ho pod krkem a mrštil s ním tak, že arbitr upadl do bezvědomí.

Na hřišti musela zasahovat jak rychlá záchranná služba, tak i policie. 

Kromě tříletého zákazu činnosti dostal Švancara ještě pokutu ve výši tří tisíc korun, za jejíž úhradu je zodpovědný Sokol Drahanovice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy