Sparta, Slavia, nebo Slovan? Šural by chtěl mít jasno do konce týdne

ČTK ČTK
5. 1. 2016 15:57
O reprezentačního záložníka se zajímají oba pražští rivalové Sparta i Slavia, ale vyloučena stále není ani varianta, že bude pokračovat ve Slovanu, kde mu po sezoně vyprší smlouva.
Josef Šural
Josef Šural | Foto: Dalibor Sosna

Liberec - Liberecký fotbalista Josef Šural chce mít do konce týdne jasno, kde bude působit na jaře. O reprezentačního záložníka se zajímají oba pražští rivalové Sparta i Slavia, ale vyloučena stále není ani varianta, že bude pokračovat ve Slovanu, kde mu po sezoně vyprší smlouva.

"Myslím si, že všechny varianty jsou teď na zhruba stejné úrovni. Ať už jde o zahraničí, jinou českou variantu nebo možnost, že bych zůstal tady. Zkrátka zatím žádné definitivní rozhodnutí ještě nepadlo," řekl Šural, který dnes s Libercem absolvoval první trénink zimní přípravy.

Velký zájem o něj projevila Sparta. "S trenérem (Zdeňkem) Ščasným jsem mluvil a bavili jsme se o hodně věcech. Nabídka Sparty je dobrá, nejen po finanční stránce, ale také po té sportovní. Musím si to vše nechat pořádně projít hlavou, rozhodnutí je jen na mně," konstatoval Šural.

Ve hře je ovšem i Slavia, která pod novými majiteli posiluje kádr. "Také jsem byl s nimi v kontaktu a mají velký zájem. Ale všechny nabídky mají svoje plusy a minusy a já se nyní musím rozhodnout, která z nich pro mě bude nejlepší. Do týdne bych chtěl mít jasno," podotkl Šural.

Nevyloučil ani setrvání v Liberci. "Nějaká jednání s vedením probíhala, ale to je interní věc. Stát se může všechno," uvedl Šural. "Chci to mít rozseknuté co nejdřív. Chtěl bych totiž absolvovat pokud možno celou zimní přípravu v týmu, kde pak budu na jaře působit, ať už půjde o Slovan nebo nějaký jiný klub," dodal pětadvacetiletý ofenzivní záložník.

Svůj další fotbalový osud hodně rozmýšlí i s ohledem na letní evropský šampionát, kde by rád startoval. "Euro je teď v následujícím půlroce velkým cílem. Kdyby nešlo o sportovní stránku, ale jen o finance, už bych měl asi vybráno. Ale právě proto, že se chci poprat o Euro, nad tím hodně přemýšlím. Musím na jaře působit v klubu, kde budu mít velkou pravděpodobnost hrát, pokud se na Euro chci podívat," mínil Šural.

I z toho důvodu se za každou cenu nehrne do zahraničí. "Záleží klub od klubu. Zahraničí by bylo krásné, ale zase nemůže jít o žádný nesmysl, kde nebude nic připravené a na mém postu by bylo dalších pět hráčů, kteří jsou tam déle. Pak by to s ohledem na reprezentaci nemělo význam," uvedl.

"Rozhodně nechci přijít o možnost jet na Euro z toho důvodu, že přestoupím někam, kde bych nehrál. Když už o to přijít, tak kvůli tomu, že nebudu mít formu, než kvůli tomu, že jsem seděl na lavičce," doplnil.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy