Šural a Costa zařídili výhru Sparty nad Boleslaví, Baroš byl vyloučen

Sparta uctila Srníčka: Potlesk ve stoje, pak jasná výhra nad Boleslaví
Dnešní zápas na Letné byl totiž věnován památce trenéra brankářů domácího klubu a české fotbalové hvězdě.
Srníček zemřel na konci loňského roku na následky srdečního kolapsu.
Sparťané nastupovali na hřiště ruku v ruce s malými fotbalisty Boleslavi.
Před zápasem byla Pavlu Srníčkovi věnována minuta ticha, kterou fanoušci na Letné celou protleskali.
21. 2. 2016 16:53
Sparta vyhrála i třetí soutěžní zápas jarní části sezony, na domácím hřišti si poradila s Mladou Boleslaví a nadále stíhá vedoucí Plzeň.

Praha - Pražská Sparta vyhrála i třetí soutěžní zápas jarní části sezony. Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného v utkání 18. kola Synot ligy na domácím stadionu porazili Mladou Boleslav 2:0, když se už v prvním poločase trefili Josef Šural a Costa Nhaimonesu. Hosté dohrávali posledních deset minut bez Milana Baroše, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Sparťané se díky tříbodovému zisku znovu přiblížili vedoucí Plzni na rozdíl tří bodů. Mladá Boleslav zůstává třetí o skóre před Libercem, na Spartu ale ztrácí už devět bodů. Sparta doma vyhrála 20 z posledních 21 ligových duelů.

Šural se trefil i ve druhém utkání

Domácí udělali v zahajovací sestavě oproti čtvrtečnímu duelu Evropské ligy s Krasnodarem tři změny. Do základu se vrátili Šural s Frýdkem a oba měli výrazný vliv na vydařeném vstupu Letenských do utkání.

V deváté minutě vysunul Frýdek za obranu Zahustela, který už mohl zakončovat, ale ještě hledal na druhé tyči Krejčího. Jeho střelu do odkryté branky ještě vykopl Fleišman, ale dorážející Šural už měl snadnou úlohu. Gólově se tak prosadil i v druhém soutěžním utkání po příchodu do Sparty.

Ve 22. minutě přišla pojistka po rohovém kopu. Dočkalův centr vrátil do ohně Frýdek a Costa se hezky položil do střely, kterou usměrnil přesně k tyči.

V závěru Sparta šetřila síly

Mladá Boleslav má podle nastřílených gólů nejlepší útok ligy, ale na Spartě se vůbec neprosadila. Nedostávala se ke své kombinaci a brankáře Bičíka téměř neohrozila. Až v 62. minutě se do slibné pozice dostával bývalý hráč Sparty Přikryl, který přehazoval Bičíka, ale Costa míč doběhl a odkopl na roh. Hosté marně reklamovali údajnou Bičíkovu ruku mimo vápno.

Posledních 20 minut už Sparta šetřila síly na čtvrteční odvetu Evropské ligy v Krasnodaru a nechávala víc hrát soupeře, ten toho ale nedokázal využít. Nepříjemnou zprávou pro Pražany tak byla jen osmá žlutá karta v sezoně pro Costu, kterého čeká v lize dvouzápasová vynucená pauza.

Trest nemine ani hvězdu Mladé Boleslavi Baroše, jenž deset minut před koncem dostal po faulu na Costu druhou žlutou kartu a hosté dohrávali v deseti.

18. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 9. Šural, 22. Costa. Rozhodčí: Jílek - Paták, Nádvorník. ŽK: Costa - Baroš, Jánoš, Magera, Kúdela. ČK: 81. Baroš. Diváci: 10.120.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek - Dočkal (80. Konaté), Vácha, Matějovský, Krejčí (90.+1 Fatai) - Šural, Juliš (68. Mareček). Trenér: Ščasný.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek (53. Kalabiška), Kúdela, Polom (46. Čmovš), Fleišman - Ščuk, Jánoš - Kysela, Magera (71. Chramosta), Přikryl - Baroš. Trenér: Jarolím.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16