Plzeň porazila Liberec a má český Superpohár

Plzeň začala sezonu ziskem první trofeje, odnesl to Liberec
Úřadující ligový mistr týden před startem nové sezony nejvyšší soutěže porazil vítěze domácího poháru Liberec 2:1.
Viktoria při páté účasti v soutěži navázala na výhru z roku 2011 a oslavila druhý triumf.
Slovan naopak prohrál i své druhé utkání Superpoháru a na jeho lavičce prožil neúspěšnou premiéru kouč Jindřich Trpišovský.
Týden před startem nové ligové sezony se hrál před solidně zaplněnou Doosan arenou velmi dobrý fotbal.
18. 7. 2015 21:06
Fotbalisté Plzně začali novou sezonu vítězství v českém Superpoháru, když dnes na svém hřišti porazili Liberec 2:1.

Plzeň - Fotbalisté Plzně začali novou sezonu vítězství v českém Superpoháru, když dnes na svém hřišti porazili Liberec 2:1. Branky vítězů dali už v prvním poločase  Hořava a Kolář, za Slovan snižoval v 52. minutě Bartošák.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Viktoria při páté účasti v soutěži navázala na výhru z roku 2011 a oslavila druhý triumf. Slovan naopak prohrál i své druhé utkání Superpoháru a na jeho lavičce prožil neúspěšnou premiéru kouč Jindřich Trpišovský.

Týden před startem nové ligové sezony se hrál před solidně zaplněnou Doosan arenou velmi dobrý fotbal. Liberec začal nečekaně aktivně, ale z dobrého úvodu si větší šanci nevytvořil a pak už dominovala Plzeň.

Kopic trefil na úvod jen tyč

Hned po pěti minutách si mohla připsat premiérovou soutěžní branku za Viktorii nová posila Kopic. Z levé strany ho přízemním centrem našel Limberský a hostujícího gólmana Hrošša zachránila tyč. Ve 26. minutě už domácí favorit vedl. Na Kovaříkův rohový kop si naskočil nehlídaný Hořava a hlavou otevřel skóre.

Za šest minut přidala Plzeň ze vzduchu druhou branku. Kopic nacentroval před branku, kam si naběhl úplně volný Kolář a v pádu přesnou hlavičkou k tyči zvýšil. Liberec mohl za šest minut snížit. Delarge postupoval sám na Kozáčika, ale zamířil těsně vedle.

Po přestávce Plzeň pokračovala v aktivitě. V 50. minutě vychytal hostující Hroššo Kovaříka, dobíhající Kolář po souboji s protihráčem upadl, ale sudí penaltu nenařídil.

Liberec se dostal nečekaně zpět do hry

O dvě minuty později přišlo nečekané snížení. Šural kolmicí vysunul Bartošáka a ten sám před Kozáčikem nezaváhal. Trefil se hned při své soutěžní premiéře za Slovan. Vrátit vedení mohl Plzni Kopic, ale Hroššo jeho střelu vyrazil.

Liberec se snažil vyrovnat, otevřel hru a Západočeši se i díky tomu dostávali v závěru do šancí. Tu největší zahodil v 81. minutě střídající Petržela, který dobře zasekl, ale pak pálil nad. Viktoria i tak výhru uhájila.

Zápas o český fotbalový Superpohár:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:1 (2:0)

Branky: 26. Hořava, 32. Kolář - 52. Bartošák. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula - Ardeleánu, M. Paták. ŽK: Hubník - Pokorný, Švejdík. Diváci: 8116.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (67. Petržela), D. Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Holenda (66. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Liberec: Hroššo - Mudra (82. Coufal), Švejdík, Pokorný, Fleišman - Pavelka, Folprecht - Delarge, Šural, Bartošák (87. Hadaščok) - Bakoš (77. Sus). Trenér: Trpišovský.