Super sólo! Podívejte se, jak si Messi hraje se soupeři

asu
15. 3. 2015 8:28
Lionel Messi předvedl ve španělské lize neuvěřitelné sólo přes celé hřiště, při kterém v plné rychlosti krásně obehrál hned pět hráčů Eibaru.
Podívejte se na parádní sólo Lionela Messiho, který v zápase s Eibarem v plné rychlosti obehrál hned pět hráčů za sebou. | Video: youtube.com

Praha - Byl to jeho zápas. Lionel Messi zase zářil a na hřišti Eibaru pomohl Barceloně navýšit náskok na čele Primera Divison už na čtyři body před Realem Madrid

Messi se dvěma góly podepsal pod výhru 2:0, v zápase ale uchvátil i parádním sólem, při kterém si vychutnal hned pět hráčů Eibaru, kteří se mu postavili do cesty. 

Úchvatné sólo ve sprintu z hloubi vlastní poloviny až k šestnáctce soupeře zakončil krásnými jesličkami poslednímu nešťastníkovi, který se jej snažil zastavit, a pak až přihrával spoluhráčům. 

Na parádní Messího sólo se můžete podívat v přiloženém videu. Jediná škoda je, že tahle akce neskončila gólem.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy