9. 3. 2010 10:05
Martin Fenin byl na trávníku deset minut
Martin Fenin už zase hraje
Martin Fenin už zase hraje | Foto: Reuters

Frankfurt - Martin Fenin si už zase užil ovace vyprodaného stadionu ve Frankfurtu. A to nedal gól, ani nepomohl svému týmu k úspěchu. Fanouškům stačilo, že se český fotbalista v sobotu vrátil na zhruba deset minut na trávník.

Stalo se tak na den přesně po čtyřech měsících, kdy byl kvůli zranění mimo hru.

"Čekání bylo strašné," poznamenal Fenin, jenž zasáhl do utkání proti Schalke (1:4).

Eintracht sice prohrál vysokým rozdílem, ale českého kanonýra to příliš netrápilo. I proto, že Frankfurt se po dobrých výsledcích z podzimu stále drží uprostřed tabulky. "Z výsledku nemám radost, ale jsem zpět, takže musím být spokojený," uvedl.

Nejdelší přestávka v životě

Bývalý útočník Teplic prožívá letos hodně smolnou sezonu. Dvaadvacetiletý hráč zasáhl jen do osmi zápasů německé Bundesligy, přičemž pouze jednou nastoupil v základní sestavě Eintrachtu. A dal jediný gól.

Trápilo ho zranění třísel a musel na dvě operace. Celou zimu tak prakticky strávil mimo fotbalový trávník.

"Psychicky to bylo opravdu náročné, byla to moje nejdelší přestávka v životě. Jak já se těšil na míč, to si ani nedovedete představit," dodal Martin Fenin na svých oficiálních webových stránkách.

K balonu se vrátil před několika dny a hned začal trénovat s A-týmem.

A vzhledem k tomu, že trenér Michael Skibbe postrádá kapitána a dalšího stabilního útočníka Amanatidise, dostal Fenin nečekanou šanci - zasáhnout do utkání proti Schalke.

"Je to super, moc si vážím, že jsem si opět mohl zahrát. Měl jsem jít na hřiště za stavu 1:2, kdy by se dalo ještě s výsledkem něco dělat. Jenže Schalke dalo krátce před vystřídáním třetí gól a pak už to bylo těžké," vysvětlil.