United padli na hřišti outsidera ze Sunderlandu, Chelsea smetla Newcastle

Aktualizováno 13. 2. 2016 20:50
Manchester United pokračuje v bídných výsledcích. Na hřišti předposledního Sunderlandu padli Rudí ďáblové z Manchesteru 2:1.
David De Gea si v rozhodujícím momentu zápasu na míč sáhl, ale gólu nezabránil. | Video: www.youtube.com

Londýn - Fotbalisté Sunderlandu porazili i díky povedenému výkonu zimních posil v 26. kole anglické ligy Manchester United 2:1. "Rudí ďáblové" na hřišti dnešního soupeře v nejvyšší soutěži prohráli po téměř 19 letech a poprvé podlehli na Stadium of Light, který byl otevřen v červenci 1997. Sunderland získal po čtyřech zápasech důležité tři body v boji o záchranu.

Do vedení Sunderland poslala nová posila

Domácím se povedl začátek zápasu a už od třetí minuty vedli. Khazriho přímý kop prošel až za záda brankáře De Gey a tuniský reprezentant vstřelil svůj premiérový gól v Premier League, do které přišel v lednu z Bordeaux.

United ale ještě do poločasu srovnali. Matovu střelu gólman Mannone vyrazil pouze k Martialovi, který se prosadil posedmé v sezoně. Chvíli předtím musel kvůli zranění opustit hřiště obránce hostů Darmian, místo něj nastoupil klubový odchovanec Love a odbyl si debut za United.

Sunderland byl v druhém poločase aktivnější a v 82. minutě se dočkal druhého gólu. Po Khazriho rohovém kopu hlavičkoval nikým nehlídaný Koné, který do týmu přestoupil v lednu z francouzského Lorientu. De Gea jeho pokus sice zbrzdil, míč ale přesto přešel brankovou čáru.

"Byl to podobný zápas jako proti Manchesteru City, tentokrát jsme ale získali to, co jsme si zasloužili vzhledem k šancím, které jsme si vytvořili," připomněl kouč Sunderlandu Sam Allardyce porážku 0:1 s Citizens ze 24. kola.

Jeho protějšek van Gaal si uvědomoval, že dostat se na příčky zajišťující účast v Lize mistrů bude pro United obtížné. "Po tomto zápase si myslím, že nejlepší cesta by byla vyhrát Evropskou ligu. To však není tak jednoduché, soutěž hraje mnoho velmi dobrých týmů," řekl. "Hráli agresivněji než my a my se s tím nedokázali vypořádat."

Southampton se nadále šplhá tabulkou

Na šesté místo se po výhře 1:0 na hřišti Swansea posunul Southampton. Jediný gól zápasu dal Long. Gólman hostů Fraser Forster se 13. ledna po zranění vrátil do branky a od té doby v šesti zápasech neinkasoval ani jednou.

O evropské poháry bojuje také West Ham, který dohnal dvoubrankové manko na půdě Norwiche a remizoval 2:2. Velkou zásluhu na bodu pro United měl Payet, který jeden gól dal a na druhý přihrál.

Blues si pohráli s Newcastlem

Chelsea deklasovala Newcastle 5:1 a posunula se na 12. místo, zatímco "Straky" se vrátily do sestupového pásma. Domácí byli na začátku duelu velmi produktivní, první tři střely na branku přetavili v tři góly.

Skóre otevřel Costa, který se v posledních osmi ligových zápasech trefil sedmkrát, navázali na něj Pedro a Willian. Právě Pedro skóroval i v druhém poločase a poprvé od prosince 2013, kdy ještě působil v Barceloně, dal dva góly v jednom zápase. Na 5:0 zvýšil střídající Traoré a oslavil svůj premiérový ligový gól v dresu "Blues", v závěru vstřelil čestnou branku hostů Townsend.

Chelsea podesáté v řadě bodovala, Newcastle potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů nedaří. Popáté za sebou venku nezískal ani bod, ve 13 zápasech navíc skóroval pouze sedmkrát.

Přesto nemohla být Chelsea úplně spokojena. Při jednom ze vzdušných soubojů se zranil kapitán Terry a není jisté, zda stihne úterní zápas osmifinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain. Od minulého týdne navíc Chelsea nemůže počítat s dalším stoperem Zoumou, který si kvůli zranění pravého kolena v této sezoně už nezahraje.

Za Stoke se poprvé trefila nejdražší posila

Stoke po čtyřech zápasech bez výhry naplno bodovalo na hřišti Bournemouthu, kde zvítězilo 3:1. První gól v dresu Stoke dal záložník Imbula, který do týmu přestoupil na začátku února z FC Porto za přibližně 653 milionů korun. Premiérovou trefu za Stoke zaznamenal také Afellay.

Evertonu se příliš nedaří na domácím stadionu. Inkasoval tam už 23 branek, což je nejvíce z celé ligy. West Bromwichi stačil jediný gól k vítězství na hřišti liverpoolského celku, postaral se o něj Rondón. Evertonu ke vstřelení branky nepomohlo ani 34 střel.

Útočník Adebayor se poprvé prosadil v dresu Crystal Palace, jeho tým přesto podlehl Watfordu 1:2. Obě branky hostů vstřelil Deeney.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Sunderland - Manchester United 2:1(3. Khazri, 82. vlastní De Gea - 39. Martial), Bournemouth - Stoke 1:3 (57. Ritchie - 9. Imbula, 52. Afellay, 55. Joselu), Crystal Palace - Watford 1:2 (45. Adebayor - 16. z pen. a 82. Deeney), Everton - West Bromwich 0:1 (14. Rondón), Norwich - West Ham United 2:2 (54. Brady, 65. Hoolahan - 74. Payet, 76. Noble), Swansea - Southampton 0:1 (69. Long), Chelsea - Newcastle 5:1 (9. a 59. Pedro, 5. Costa, 17. Willian, 83. Traoré - 90. Townsend).