Sundám tě! křičel na novináře fotbalista Feyenordu. Klub jej suspendoval

ČTK ČTK
18. 1. 2016 22:14
Vedení Feyenoordu potrestalo tureckého fotbalistu Colina Kazima-Richardse vyloučením z týmu na dva týdny za to, že na tiskové konferenci vyhrožoval novináři.
Colin Kazim-Richards v dresu Turecka.
Colin Kazim-Richards v dresu Turecka. | Foto: Reuters

Amsterodam - Vedení Feyenoordu potrestalo tureckého fotbalistu Colina Kazima-Richardse vyloučením z týmu na dva týdny za to, že na tiskové konferenci vyhrožoval novináři. Devětadvacetiletému útočníkovi se nelíbilo, že reportér ve svém článku zpochybnil jeho přístup a naznačil, že vedení rotterdamského klubu dochází s jeho disciplinárními prohřešky trpělivost.

Kazim se snažil novináře Mikose Gouku z Algemeen Dagblad vyprovokovat ke rvačce. "Počkám si na tebe venku. Půjdeš k zemi. Uspím tě," pokřikoval podle nizozemských médií na Gouku na páteční tiskové konferenci na stadionu Feyenoordu. Vedení klubu ho kvůli tomu vyřadilo z nominace na nedělní zápas s PSV Eindhoven.

Londýnský rodák, jenž za tureckou reprezentaci odehrál 37 zápasů, přišel do Feyenoordu v roce 2014 z Bursasporu a v minulé sezoně dal ve 27 zápasech jedenáct gólů. V aktuálním ročníku ale o místo v základní sestavě přišel a po trestu se smí k mužstvu znovu připojit až v únoru. Do té doby se bude připravovat individuálně.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy