Summit G20 ano, fotbal ne? River Plate nesouhlasí s rozhodnutím hrát mimo Argentinu

ČTK ČTK
1. 12. 2018 18:16
Zástupci River Plate nesouhlasí s rozhodnutím jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL, která umístila odvetu finále Poháru osvoboditelů s Bocou Juniors do Madridu. Argumentují ztrátou výhody domácího prostředí a dopadem na fanoušky, kteří již měli zakoupené vstupenky.
Fanoušek River Plate před kordonem policistů
Fanoušek River Plate před kordonem policistů | Foto: Reuters

"River Plate odmítá změnu dějiště zápasu. Toto rozhodnutí jde zcela proti myšlence rovnosti podmínek, neboť nám bere výhodu domácího prostředí," uvedli představitelé klubu v prohlášení. Neupřesnili nicméně, jak by reagovali, pokud bude konfederace na svém rozhodnutí trvat.

První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil na hřišti Bocy Juniors remízou 2:2. Odveta se v Buenos Aires měla hrát v sobotu 24. listopadu, ale autobus s hráči Bocy napadli cestou na stadion fanoušci River Plate. Duel byl následně přesunut na 9. prosince do Madridu.

Zástupci River Plate odmítli odpovědnost za útok na autobus, neboť se odehrál mimo jejich stadion. "Nechápeme, že nejdůležitější zápas mezi argentinskými kluby se nemůže odehrát v zemi, která hostí summit G20. Celý argentinský fotbal by tak doplatil na jednání hrstky banditů," dodali.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 34 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy