Sudí Adámek promluvil o korupci. Damková ho teď marně shání

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2012 16:38
Šéfová komise rozhodčích je v šoku, že se před ní rozhodčí Adámek zapírá
Dagmar Damková má problém, jedna z jejích oveček promluvila o korupci
Dagmar Damková má problém, jedna z jejích oveček promluvila o korupci | Foto: ČTK

Praha - Dagmar Damková má na fotbalové asociaci na starosti rozhodčí. A jeden z nich, zdá se, promluvil otevřeně o korupci.

A pak se ztratil. Telefon nezvedá - a patrně se nechává zapírat.

Sudí Tomáš Adámek by měl být mužem, jehož notářem ověřené výpovědi (více zde) v pátek obdrželi Miroslav Pelta, předseda FAČR, a Jiří Golda, šéf disciplinárky.

"Já mám ale zprávy jen z médií, s předsedou o tom budu hovořit až v pondělí," říká Dagmar Damková, předsedkyně komise rozhodčích FAČR.

Nedostavil se k utkání. Bez omluvy

Nepotvrzenou zprávu, že se celá věc týká Tomáše Adámka, podtrhuje fakt, že se nedostavil na utkání dorostenecké ligy Opava-Pardubice, které měl v pátek řídit.

"Naprosto bez omluvy. To prostě nejde. A když ho sekretářka naší komise sháněla, dovolala se jen Adámkově přítelkyni. Ta nám sdělila, že je pan Adámek v práci," říká Damková.

"Což je divné, protože podle našich informací Tomáš Adámek žádné zaměstnání nemá - a navíc jsme ho sháněli v sobotu dopoledne, kdy moc lidí nepracuje," podivuje se předsedkyně komise rozhodčích.

Z listiny mohl v létě vypadnout

Čeho se má Adámkova výpověď týkat, netuší. "Nemám žádnou konkrétní informaci, nevím, o jaký mělo jít zápas."

Damková připouští, že Adámek ve svých výkonech chyboval častokrát. A byl za to její komisí trestán. "Když jsme v létě přemýšleli, kteří sudí z listiny pro I. a II. ligu vypadnou, byl Adámek mezi kandidáty vyřazení," připouští Damková.

Nechce se pouštět do úvah, jestli Adámkovy chyby vycházely z toho, že nebyl právě špičkovým rozhodčím, nebo se na nich projevovaly nějaké nekalé vnější vlivy.

Za 65 lidí Damková ruku do ohně nedá

"Já mám pod sebou 65 rozhodčích. A jak už jsem několikrát říkala: nemůžete po mně chtít, abych za každého z nich dávala ruku do ohně," dodává žena, která řídila mj. finále olympijského turnaje žen.

Žádné signály o problémech prý od Adámka nikdy neměla. "Za chyby v zápase 11. kola České Budějovice-Slovácko byl zase přeřazen jen k řízení mládežnických soutěží. Když jsem ho o tom informovala prostřednictvím SMS, tak mi jen odpověděl, že to bere na vědomí a že zápas pískal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Pak už spolu Adámek a Damková nekomunikovali.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 54 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy