Sudí Adámek promluvil o korupci. Damková ho teď marně shání

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2012 16:38
Šéfová komise rozhodčích je v šoku, že se před ní rozhodčí Adámek zapírá
Dagmar Damková má problém, jedna z jejích oveček promluvila o korupci
Dagmar Damková má problém, jedna z jejích oveček promluvila o korupci | Foto: ČTK

Praha - Dagmar Damková má na fotbalové asociaci na starosti rozhodčí. A jeden z nich, zdá se, promluvil otevřeně o korupci.

A pak se ztratil. Telefon nezvedá - a patrně se nechává zapírat.

Sudí Tomáš Adámek by měl být mužem, jehož notářem ověřené výpovědi (více zde) v pátek obdrželi Miroslav Pelta, předseda FAČR, a Jiří Golda, šéf disciplinárky.

"Já mám ale zprávy jen z médií, s předsedou o tom budu hovořit až v pondělí," říká Dagmar Damková, předsedkyně komise rozhodčích FAČR.

Nedostavil se k utkání. Bez omluvy

Nepotvrzenou zprávu, že se celá věc týká Tomáše Adámka, podtrhuje fakt, že se nedostavil na utkání dorostenecké ligy Opava-Pardubice, které měl v pátek řídit.

"Naprosto bez omluvy. To prostě nejde. A když ho sekretářka naší komise sháněla, dovolala se jen Adámkově přítelkyni. Ta nám sdělila, že je pan Adámek v práci," říká Damková.

"Což je divné, protože podle našich informací Tomáš Adámek žádné zaměstnání nemá - a navíc jsme ho sháněli v sobotu dopoledne, kdy moc lidí nepracuje," podivuje se předsedkyně komise rozhodčích.

Z listiny mohl v létě vypadnout

Čeho se má Adámkova výpověď týkat, netuší. "Nemám žádnou konkrétní informaci, nevím, o jaký mělo jít zápas."

Damková připouští, že Adámek ve svých výkonech chyboval častokrát. A byl za to její komisí trestán. "Když jsme v létě přemýšleli, kteří sudí z listiny pro I. a II. ligu vypadnou, byl Adámek mezi kandidáty vyřazení," připouští Damková.

Nechce se pouštět do úvah, jestli Adámkovy chyby vycházely z toho, že nebyl právě špičkovým rozhodčím, nebo se na nich projevovaly nějaké nekalé vnější vlivy.

Za 65 lidí Damková ruku do ohně nedá

"Já mám pod sebou 65 rozhodčích. A jak už jsem několikrát říkala: nemůžete po mně chtít, abych za každého z nich dávala ruku do ohně," dodává žena, která řídila mj. finále olympijského turnaje žen.

Žádné signály o problémech prý od Adámka nikdy neměla. "Za chyby v zápase 11. kola České Budějovice-Slovácko byl zase přeřazen jen k řízení mládežnických soutěží. Když jsem ho o tom informovala prostřednictvím SMS, tak mi jen odpověděl, že to bere na vědomí a že zápas pískal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Pak už spolu Adámek a Damková nekomunikovali.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 minutou

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy