Sudí Adámek odmítl policii vrátit úplatek z kauzy Chřestýš

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 9. 2013 15:32
Celý případ se teď posouvá na stůl Petra Podroužka z Okresního státního zastupitelství Praha-západ.
Fotbalový sudí Adámek
Fotbalový sudí Adámek | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha – Je to už skoro rok, co sudí Tomáš Adámek učinil u notáře prohlášení, že mu funkcionář Martin Svoboda zvaný ve fotbalovém prostředí Chřestýš v Průhonicích nabídl a časem i vyplatil 200 000 korun. Mělo jít o peníze za vítězství Viktorie Plzeň v Jablonci.

Deník Insider v pátečním vydání přišel s novými fakty o „případu Chřestýš“. Jak zjistil Insider, policie posléze vyzvala Adámka, aby jí tedy tento úplatek v plné výši odevzdal. Nejenže jí však Adámek nedal ani korunu, ale dokonce odmítl podpisem potvrdit, že ho policie k vyplacení částky vyzvala.

Celý případ se teď posouvá na stůl Petra Podroužka z Okresního státního zastupitelství Praha-západ. „Zatím jsem uzavřený spis neobdržel,“ říká, ale naznačuje, že by ho měl od policie dostat již brzy. Advokáti obviněných už dostali šanci se s celým spisem seznámit.

Rozhodne státní zástupce

Nyní je tedy právě na státním zástupci Podroužkovi, zda obviněné osoby obžaluje, nebo zda stíhání případně ukončí.

Přesně to mu ostatně ohledně svého klienta Martina Svobody navrhuje „Chřestýšův“ právní zástupce Bronislav Šerák.

Pro úplnost dodejme, že obvinění z trestného činu potkalo vedle Adámka, který tvrdí, že si nechal slíbit a že pak i převzal úplatek, a Martina Svobody, jenž popírá, že by kohokoli uplácel, i čtvrtého rozhodčího utkání Pavla Býmu.

Aktéři mlčí jako hrob

Ten stejně jako Adámek učinil zkraje listopadu loňského roku, sedm měsíců po průhonické schůzce, u notáře prohlášení, že tehdy Svoboda „nabídl 200 000 korun za výhru Plzně“. Býmu orgány činné v trestním řízení viní z toho, že si celý příběh, pokud se opravdu stal, nechal tak dlouho pro sebe.

Od té doby, co u notáře sepsali rozhoečí Adámek i Býma prohlášení o údajném úplatku, oba o celé věci mlčí jako hrob.

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 34 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy