Suchého přijde spor s agentem na 40 tisíc korun, dostal pokutu

ČTK ČTK
11. 2. 2016 16:59
Marek Suchý stále nevyřešil spor se svým bývalým agentem Pavlem Vandasem, za což ho Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala pokutou 40 tisíc korun.
Marek Suchý.
Marek Suchý. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala reprezentanta Marka Suchého pokutou 40 tisíc korun. Obránce švýcarské Basileje pyká za maření úředního rozhodnutí vydaného arbitrážní komisí, protože stále nevyřešil spor se svým bývalým agentem Pavlem Vandasem. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje částku 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá a případ je v současnosti u civilního soudu.

Vandasovi dala za pravdu arbitrážní komise FAČR, disciplinárka ale Suchého zpočátku nemohla trestat, protože nebyl členem FAČR. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace.

Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na konci podzimu znovu celou kauzu předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále nebyl vyřešen, zahájila s hráčem v lednu řízení.

Na dnešním zasedání, na které dorazil Suchý v přítomnosti právní zástupkyně Jany Fráňové, ho komise potrestala za to, že nerespektoval rozhodnutí arbitrážní komise. Mohla mu udělit pokutu až 50 tisíc korun, nebo mu zastavit činnost.

Disciplinárka dnes zároveň dala pokutu 20 tisíc korun kapitánovi Mladé Boleslavi Lukáši Magerovi za vyloučení v přípravném duelu v Salcburku. Třiatřicetiletý záložník byl vyloučen po dvou žlutých kartách za zakopnutí míče a následné poznámky na adresu rozhodčího.

 

Právě se děje

před 12 minutami

USA uvalily sankce na ruský Rosněfť kvůli pomoci Venezuele

Spojené státy uvalily sankce na obchodní divizi ropného gigantu Rosněfť za to, že ruská státní společnost pomáhala Venezuele obcházet sankce na export její ropy. Informovala o tom v úterý agentura AP.

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa uvalila sankce na společnost Rosněfť Trading a jejího šéfa Didiera Casamira. Vysoce postavení činitelé americké administrativy podle AP rovněž varovali, že sankce by mohly být rovněž uvaleny na každého, kdo bude obchodovat s Rosněfť Trading.

Nejmenovaní činitelé uvedli, že očekávají odstřižení Rosněfť Trading od globálního finančního sektoru prostřednictvím nového opatření.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy