Suárez pálil a Atlético vede španělskou ligu už o deset bodů

31. 1. 2021 18:39
Fotbalisté Atlética Madrid díky výhře 4:2 v Cádizu navýšili svůj náskok v čele španělské ligy před obhájcem titulu Realem Madrid na 10 bodů.
Luis Suarez připisuje třetí gól Atlétika
Luis Suarez připisuje třetí gól Atlétika | Foto: Reuters

Dva góly dal v zápase 21. kola Luis Suárez, na straně domácích se dvakrát prosadil Álvaro Negredo. Atleti zvítězili v posledních osmi zápasech, což je jejich nejlepší série od jara 2014, po kterém slavili zatím poslední ligový titul.

Se čtrnácti brankami ze šestnácti startů nejlepší střelec aktuálního ročníku La Ligy Suárez poprvé skóroval v 28. minutě, kdy z volného přímého kopu zakroutil míč přes zeď k tyči. Po sedmi minutách odpověděl Negredo, který obstřelil brankáře Jana Oblaka. Do přestávky se trefil ještě hostující Saúl.

Gólová přestřelka pokračovala i po změně stran. Suárez proměnil penaltu. Snížení zařídil opět pětatřicetiletý Negredo, který se v dresu nováčka trefil v této sezoně i do sítě Barcelony. Dvě minuty před koncem pojistil výhru Atlética svou první trefou v ročníku kapitán Koke.

Lionel Messi pomohl svým 650. gólem ve všech soutěžích za Barcelonu k výhře 2:1 nad Bilbaem. Oba soupeři se v lednu utkali už potřetí, nejprve při vítězné ligové dohrávce (3:2) a poté ve španělském Superpoháru, v němž triumfoval Athletic 3:2 v prodloužení.

K posunu na druhé místo tabulky vykročila Barcelona po 20 minutách hry brankou Messiho, který z asi dvaceti metrů přesně zamířil do horního rohu branky a dal už 49. gól z přímého volného kopu v barvách klubu. Barcelona vedla do začátku druhé půle, než obránce Jordi Alba ve snaze odtlačit soupeře nabíhajícího na centr tečoval míč do vlastní branky.

Favorit zápasu nakonec zvládl přetavit tlak ve vítěznou branku. Čtvrt hodiny před koncem se trefil Antoine Griezmann, kterému se proti Bilbau střelecky daří, v kariéře mu dal už 11 branek. Katalánci v tomto kalendářním roce ještě neztratili ani bod, Baskové naopak z posledních čtyř ligových utkání dvakrát prohráli.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo: Getafe - Alavés 0:0, Cádiz - Atlético Madrid 2:4 (35. a 71. Negredo - 28. a 50. z pen. Suárez, 44. Saúl, 88. Koke), Granada - Vigo 0:0, FC Barcelona - Bilbao 2:1 (20. Messi, 75. Griezmann - 49. vlastní Alba).

1. Atlético Madrid 19 16 2 1 40:10 50
2. FC Barcelona 20 12 4 4 41:18 40
3. Real Madrid 20 12 4 4 35:18 40
4. FC Sevilla 20 12 3 5 28:16 39
5. Villarreal 21 8 11 2 29:20 35
6. San Sebastian 21 8 8 5 32:19 32
7. Granada 21 8 5 8 24:34 29
8. Betis Sevilla 20 8 3 9 26:34 27