Stuttgart prodloužil mizérii fotbalistů Dortmundu už na pět kol

17. 11. 2017 22:43
O víkendu mohou fotbalisté Dortmundu přijít o třetí místo v tabulce, když prohráli se Stuttgartem 1:2.
Dortmundu se nadále nedaří
Dortmundu se nadále nedaří | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu prohráli na hřišti nováčka německé ligy Stuttgartu 1:2 a jsou již pět kol bez vítězství. O víkendu mohou přijít o třetí místo v tabulce. Stuttgartu zařídil tři body v 51. minutě devatenáctiletý chorvatský záložník Brekalo svým prvním bundesligovým gólem.

Borussia vyhrála ve Stuttgartu předchozí čtyři ligové zápasy, ale tentokrát potvrdila, že má momentálně nejhorší formu ze všech týmů v soutěži. Už v páté minutě poslal domácí do vedení konžský záložník Chadrac, který využil nedorozumění obránce Batry s brankářem Bürkim.

Dortmund nastoupil bez kanonýra Aubameyanga, kterého vyřadil z kádru kvůli výletu do Barcelony během reprezentační pauzy. I bez něj se hostům povedlo vyrovnat. Penaltu nařízenou za ruku sice Schürrle neproměnil, ale z dorážky skóroval Philipp. Rozhodl pěknou individuální šancí mladík Brekalo. Stuttgart potvrdil skvělou bilanci na domácím hřišti, kde v šesti zápasech pětkrát vyhrál a jednou remizoval.