Střídající Schick přispěl k vysoké výhře Leverkusenu nad Herthou

5. 3. 2023 17:40
Fotbalisté Leverkusenu se střídajícím Patrikem Schickem porazili v německé lize doma 4:1 Herthu Berlín. Český útočník nastoupil na hřiště v 69. minutě, jeho spoluhráč Adam Hložek zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Leverkusen vedl už v 21. minutě o dvě branky, trefili se Azmún a Frimpong. Po změně stran přidal osmý zásah v ligové sezoně nejlepší střelec Bayeru Diaby, o chvíli později pouze snížil z penalty Lukebakio. Krátce po příchodu do hry prostrčil Schick na polovině míč na Adliho, jenž po sólu uzavřel skóre.

Bayer doma uspěl po dvou porážkách a v tabulce se posunul na deváté místo. Hertha prohrála venku posedmé v řadě a je čtrnáctá.

Německá fotbalová liga - 23. kolo: Leverkusen - Hertha Berlín 4:1 (12. Azmún, 21. Frimpong, 61. Diaby, 73. Adli - 67. Lukebakio z pen.).

1. Bayern Mnichov 23 14 7 2 65:22 49
2. Dortmund 23 16 1 6 47:28 49
3. Union Berlín 23 13 5 5 35:27 44
4. Lipsko 23 12 6 5 46:29 42
5. Freiburg 23 12 6 5 35:32 42
6. Eintracht Frankfurt 22 11 5 6 43:31 38
7. Mohuč 23 10 5 8 38:34 35
8. Wolfsburg 22 9 6 7 40:29 33