Střídající Jiráček hned pomohl Hamburku k vítěznému gólu

16. 3. 2014 19:35
Hamburk zdolal v souboji týmů bojujících o záchranu v německé fotbalové lize Norimberk na domácím hřišti 2:1.
Radost fotbalistů Hamburku.
Radost fotbalistů Hamburku. | Foto: Reuters

Berlín - Hamburk zdolal v souboji týmů bojujících o záchranu v německé fotbalové lize Norimberk na domácím hřišti 2:1. Za poražené zasáhli do utkání všichni tři Češi.

Adam Hloušek a Ondřej Petrák odehráli celý zápas, útočník Tomáš Pekhart se dostal na hřiště na závěrečnou desetiminutovku. V dresu domácích odehrál posledních šest minut záložník Petr Jiráček.

Jiráčkův centr znamenal výhru

Vše podstatné v utkání se odehrálo v závěrečných deseti minutách. Nejprve se po individuální akci a střele zpoza vápna prosadil Turek Hakan Calhanoglu.

Střídající Jiráček pak po minutě pobytu na hřišti pomohl k rozhodující brance, když si jeho centr z levé strany srazil do vlastní branky záložník Mike Frantz. Hosté sice v nastaveném čase trefou Josipa Drmice dokázali snížit, na body už jim to však nestačilo.

Hamburk se díky výhře vymanil ze sestupového pásma a v tabulce o skóre přeskočil svého dnešního soupeře.

Freiburg exceloval na hřišti Frankfurtu

Freiburg s Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem v základní sestavě zabral a po šesti bodových ztrátách zdolal Frankfurt na jeho hřišti 4:1. Útočník Eintrachtu Václav Kadlec na hřiště dostal v 51. minutě.

Dvěma góly se na výhře Freiburgu podílel Karim Guédé, oba Češi v sestavě vítězů si připsali gólové přihrávky. Krmaš asistoval u první branky Juliana Schustera, Darida přihrál na druhou trefu Guédého v nastavení.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Hamburk - Norimberk 2:1 (80. Calhanoglu, 86. vlastní Frantz - 90.+1 Drmic), Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:4 (59. Joselu - 54. a 90.+3 Guédé, 34. Schuster, 70. Klaus).

1. Bayern Mnichov 25 23 2 0 74:12 71
2. Dortmund 25 15 3 7 56:29 48
3. Schalke 25 14 5 6 48:36 47
4. Leverkusen 25 14 2 9 41:29 44
5. Mohuč 25 12 5 8 37:38 41
6. Wolfsburg 25 12 4 9 42:39 40
7. Mönchengladbach 25 11 6 8 43:32 39
8. Augsburg 25 11 5 9 38:36 38