Real opět odskočil Barceloně, střídající Gameiro rozhodl o výhře Atlética bleskovým hattrickem

Aktualizováno 18. 2. 2017 18:20
Jen šest minut stačilo Kevinu Gameirovi, aby hattrickem rozhodl o vítězství fotbalistů Atlética Madrid 4:1 na hřišti Gijónu.Real Madrid porazil Espaňol Barcelona 2:0.
Gareth Bale
Gareth Bale | Foto: Reuters

Madrid - Útočník Kevin Gameiro hattrickem rozhodl o výhře fotbalistů Atlética Madrid 4:1 v 23. kole španělské ligy na hřišti Gijónu. Francouzský reprezentant přitom do zápasu nastoupil za nerozhodného stavu až v 62. minutě a tři góly zaznamenal v rozmezí šesti minut. Real Madrid porazil Espaňol Barcelona 2:0, v čele tabulky má tříbodový náskok před Sevillou, jež zvítězila stejným poměrem nad Eibarem, a k tomu dva zápasy k dobru.

Nejblíže vstřelení branky v zápase Gijón - Atlético byl v prvním poločase domácí útočník Traoré, který tvrdou střelou trefil tyč. Ihned po přestávce otevřeli skóre hosté, když nadvakrát dostal míč za Cuéllarova záda Ferreira Carrasco. Gijón však přišel velmi rychle s odpovědí, po Burguiově centru vyrovnal Álvarez.

Hosté ale díky drtivému závěru nakonec stanovili jednoznačný výsledek. Griezmannova trefa ze 76. minuty ještě nebyla uznána kvůli diskutabilnímu ofsajdu, následně ale střídající Gameiro rozhodl mezi 80. a 85. minutou prvním hattrickem v dresu Atlética, kam přestoupil v létě ze Sevilly. "V týdnu jsem ztratil babičku a tyto momenty pro mě byly těžké. Věnuji jí tyto tři branky," uvedl Francouz.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zvítězili v Gijónu poprvé od prosince 2008 a prodloužili sérii bez porážky na osm ligových zápasů. V tabulce jim patří čtvrté místo, Gijón je na sestupové osmnácté příčce.

Na stadionu Santiaga Bernabéua nebylo v prvním poločase k vidění příliš šancí, přesto jednu z mála domácí využili. Po Iscově povedeném centru hlavou přesně zakončil Morata. Real Madrid tak skóroval v 42. soutěžním utkání v řadě.

V závěru definitivně pojistil vítězství "Bílého baletu" Bale, který zasáhl do hry jakožto střídající hráč po téměř tříměsíční pauze zaviněné zraněním. Real počtvrté v řadě vyhrál, Espaňol čeká na venkovní ligové vítězství nad madridským klubem přes dvacet let.

Sevilla skórovala do sítě Eibaru po půlhodině hry, když Jovetič nacentroval na volného Sarabiu a ten střelou z voleje překonal brankáře Yoela. Baskický celek, který měl v poslední době solidní formu a předchozí tři zápasy vyhrál, měl několik šancí na vyrovnání, gólman Rico ale neinkasoval a v závěru naopak pojistil domácí výhru Vitolo po další Jovetičově asistenci. Sevilla potřetí v řadě bodovala a udržela čisté konto.

Paráda Cristiana Ronalda:

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Gijón - Atlético Madrid 1:4 (49. Álvarez - 80., 81. a 85. Gameiro, 46. Carrasco), Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:0 (33. Morata, 83. Bale), La Coruňa - Alavés 0:1 (68. García z pen.), FC Sevilla - Eibar 2:0 (30. Sarabia, 90.+1 Vitolo).