Strhující zápas Brna s Baníkem vítěze neměl

15. 3. 2010 20:15
19. kolo: Brno - Baník 1:1 (0:0)
Zápas Brna se Baníkem Ostrava skončil smírně 1:1
Zápas Brna se Baníkem Ostrava skončil smírně 1:1 | Foto: Ondřej Besperát

Brno - V dohrávce 19. kola nejvyšší české fotbalové ligy remizovalo Brno s Baníkem 1:1.

Ostravští tak nevyužili možnost vrátit se před Jablonec na třetí místo. Brno zůstává na desáté příčce.

Tradiční střetnutí přineslo dva rozdílné poločasy. V prvním se čtyřtisícovka diváků musela docela nudit, ten druhý naopak přinesl dva uznané góly, jeden neprávem neuznaný, nastřelené tyče i další šance a pohledné akce.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Přestože se utkání rozjíždělo slibně, postupem času zabředlo do šedi průměru. Ve 2. minutě mohli otevřít gólový účet domácí. Po křídle unikl jarní objev Kalabiška, nacentroval do vápna, kde však střílící Rabušic Baránkovu svatyni těsně minul.

Tentýž hráč zahrozil i ve 26. minutě, ale Baránek pohotově zasáhnul.

Na druhé straně se domácí brankář Bureš zapotil také jen několikrát. Střela Strnada ještě mezi tři tyče nemířila, avšak při hlavičce Nevese po rohu už zasahoval musel.

Brno dalo dva góly, platil však jen jeden

Rovněž do druhého poločasu vstoupili aktivněji Brňané. Tentokrát už dokonce vstřelili Kalabiškou gól, ale rozhodčí jej za brankovou čarou neviděli. Přitom opakovaný záznam evidentně prokázal jeho regulérnost.

Na obě mužstva však neuznaná branka měla vliv, jakoby gól opravdu padnul.

Akce střídala akci, nebylo hluchých míst, diváci se museli skvěle bavit.

Další impuls dobrému fotbalu dodal moment z 52. minuty. Na Lukešův trestný kop si nejlépe vyskočil Neuvirth a otevřel už skóre doopravdy.

Domácí se rovněž tlačili do ofenzivy, což Baníku nabízelo možnosti k rychlým brejkům. Při jednom z nich nezopakoval svou chladnokrevnost ze zápasu s Jabloncem mladíček Vydra, když v rozhodující fázi zaváhal a poslal míč jen do tyče.

Další slabší moment si rozhodčí vybral v 69. minutě. To přehlédl ruku Nevese v pokutovém území.

Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 80. minutě. Pěknou kombinaci v útočné šestnáctce zakončoval po vyšachování brankáře Baránka do odkryté brány Dostálek.

Dohrávka 19. kola 1. fotbalové ligy:

1. FC Brno - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)
80. Dostálek - 52. Neuwirth. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Gallo. ŽK: Neuwirth, Greguš. Diváci: 4055.

Brno: Bureš - Jílek, Huška, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (58. Okleštěk), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Greguš, Lička - Varadi (78. Kraut), Strnad (46. Vydra), Zeher. Trenér: Koubek.