Souboj českých reprezentantů v bundeslize vyhrál Pavlenka. Do čele se vyšvihl Bayern

5. 11. 2022 17:46
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 13. kole německé ligy porazili 3:2 Herthu Berlín a minimálně do neděle se posunuli na první místo tabulky. Dvěma góly se na výhře podílel Eric Choupo-Moting.
Eric Maxim Choupo-Moting pokořil Herthu dvěma góly
Eric Maxim Choupo-Moting pokořil Herthu dvěma góly | Foto: Reuters

V Berlíně padlo všech pět branek už v prvním poločase. Bayern šel do vedení po Musialově trefě, poté se dvakrát prosadil Choupo-Moting a v posledních sedmi soutěžních zápasech zaznamenal devět branek.

Domácí se dostali zpět do hry v závěru poločasu. Ve 40. minutě snížil Lukebakio a pak se z penalty prosadil Selke. Neuerovi, který se do branky Bayernu vrátil po sedmizápasové pauze zaviněné zraněním ramena, nedal šanci.

Po přestávce Bayern těsné vedení uhájil a s náskokem dvou bodů se posunul na první místo tabulky před Union Berlín. Druhý celek bundesligy má však k dobru nedělní zápas v Leverkusenu.

Třetí příčka patří se ztrátou bodu na Union Dortmundu, který si poradil 3:0 s Bochumí. Dvěma góly se na výhře nad předposledním týmem tabulky podílel Youssoufa Moukoko.

Německý útočník ve třech dosavadních sezonách v bundeslize zaznamenal 11 branek, z toho šest v tomto ročníku, a na desetigólovou hranici dosáhl jako nejmladší hráč v historii soutěže. Ve věku 17 let a 350 dní překonal rekord Floriana Wirtze (18 let a 145 dní).

Souboj českých reprezentantů v zápasu Brém s Schalke vyzněl lépe pro brankáře Jiřího Pavlenku, jenž Werderu přispěl k výhře 2:1. Alex Král v dresu hostů, kteří prohráli posedmé za sebou a jsou poslední, odehrál celý zápas.

Brémy vedly 2:0 a o třetí čisté konto v sezoně Pavlenku připravil až v předposlední minutě Drexler. Werder je díky výhře na sedmém místě, těsně pod pohárovými příčkami.

Německá fotbalová liga - 13. kolo: Augsburg - Eintracht Frankfurt 1:2 (1. Berisha - 13. Rode, 64. Knauff), Dortmund - Bochum 3:0 (8. a 45.+2 Moukoko, 12. Reyna z pen.), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 2:3 (40. Lukebakio, 45. Selke z pen. - 37. a 38. Choupo-Moting, 12. Musiala), Hoffenheim - Lipsko 1:3 (50. Rutter - 17. a 57. Nkunku, 69. Olmo), Mohuč - Wolfsburg 0:3 (33. Wimmer, 70. Arnold, 84. Baku), Brémy - Schalke 2:1 (30. Fullkrug, 76. Ducksch - 89. Drexler).

1. Bayern Mnichov 13 8 4 1 40:12 28
2. Union Berlín 12 8 2 2 21:9 26
3. Dortmund 13 8 1 4 23:15 25
4. Freiburg 12 7 3 2 18:13 24
5. Eintracht Frankfurt 13 7 2 4 27:21 23
6. Lipsko 13 6 4 3 25:19 22
7. Brémy 13 6 3 4 23:19 21
8. Mönchengladbach 13 5 4 4 23:20 19