Střelec Mešanovič náhradníkem. Nejsem na to zvyklý, stěžuje si. Pomůže mu hattrick za devět minut?

ČTK ČTK
27. 10. 2016 6:54
V lize je nejlepším slávistickým střelcem, v poháru zlomil třetiligové Litoměřicko hattrickem v rozmezí 9 minut. Na základní sestavu to ale Murisi Mešanovičovi stále nestačí. "Někdy nehraju a nejsem s tím určitě spokojený, protože každý hráč chce hrát," popsal své rozpoložení po osmé soutěžní výhře sešívaných v řadě.
V letošním ročníku ePojištění.cz ligy vsítil Muris Mešanovič v dresu Slavie pět branek, přestože od začátku nastoupil jen jednou.
V letošním ročníku ePojištění.cz ligy vsítil Muris Mešanovič v dresu Slavie pět branek, přestože od začátku nastoupil jen jednou. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Útočník Muris Mešanovič si v dnešním osmifinále domácího poháru proti Litoměřicku připsal mezi 11. a 20. minutou premiérový hattrick mezi dospělými a nasměroval fotbalisty Slavie k drtivé výhře 7:0. Bosenský kanonýr byl za góly rád, ale připustil, že ho trochu trápí role náhradníka a střídajícího hráče v ligových zápasech, v nichž dostává na hrotu přednost Milan Škoda.

"V mládeži jsem dal hattrick hodněkrát, ale v dospělých je to asi můj první. Jsem rád, když se trefím, to je jasné. Ale prostě někdy nehraju a nejsem s tím určitě spokojený, protože každý hráč chce hrát," řekl novinářům Mešanovič.

Bosenský útočník je s pěti brankami nejlepším slávistickým střelcem v lize, přestože v základní sestavě hrál v této sezoně nejvyšší soutěže jen jednou. "Určitě to pro mě není příjemné, nejsem na to zvyklý, ale takový je život. Já makám a snažím se trenérovi pořád ukázat, že na to mám, a když to bude stačit, budu spokojený," doplnil Mešanovič.

Proti Litoměřicku stihl hattrick během deseti minut. "Myslím, že jsem dostal krásné balony. První gól centr z pravé strany, druhý byl trochu se štěstím a ten třetí centr, naběhl jsem si a trefil jsem to," konstatoval Mešanovič.

Proti Litoměřicku nastoupili jen dva hráči ze základní sestavy z posledního ligového duelu se Slováckem. "Já tvrdil i předtím, že je tu hodně kvalitní kádr, každý hráč má na to, aby kdekoliv v Česku hrál. Teď je to ve Slavii takhle a každý se snaží ukázat trenérovi, že na to má," uvedl šestadvacetiletý Mešanovič.

Jeho dnešní výkon pochválil i trenér Jaroslav Šilhavý. "Že umí dávat góly, to víme. Dneska to předvedl. My nemáme žádné náhradníky, jsou to hráči, kteří jsou prostě připraveni do zápasu a sedí na lavičce. Určitě to není náhradník, byť třeba nenastupuje od začátku. Ale co není, může být," prohlásil Šilhavý.

Slavia v devíti soutěžních zápasech pod novým koučem neprohrála a posledních osm vyhrála. "Když přišel trenér, začalo se nám dařit. Tým je teď uvolněnější a doufám, že to natáhneme co nejdéle. Snažíme se být pořád koncentrovaní a nechceme klopýtnout," uvedl Mešanovič.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy