Stramaccioni má smůlu. Na prestižní místo v Aston Ville míří Thierry Henry

Jiří Škuba Jiří Škuba
9. 10. 2018 11:18
Novým manažerem Aston Villy se pravděpodobně stane Thierry Henry. Legendární útočník by měl dostat přednost před Martínezem či Petrovem.
Thierry Henry
Thierry Henry | Foto: Reuters

Birmingham - Bývalý sparťanský kouč Andrea Stramaccioni na lavičku Aston Villy neusedne. Navzdory spekulacím, s nimiž přišla některá anglická média.

Stevea Bruceho, který dostal padáka po remíze 3:3 s Prestonem, by měl v anglickém druholigovém klubu nahradit Thierry Henry, slavný francouzský útočník. O jeho jménu se spekuluje už několik měsíců, nicméně nyní se jednačtyřicetiletý kouč výrazně přiblížil směrem k Birminghamu.

Vysněným favoritem vedení Aston Villy byl Brendan Rodgers, úspěšný trenér Celtiku. Jenže námluvy s pětačtyřicetiletým Severním Irem v pondělí v noci vedení skotského šampiona razantně zatrhlo.

Slavný klub, který se potácí až na patnáctém místě pořadí druhé anglické ligy Championship, se tak s největší pravděpodobností dohodne s Henrym. Ten dostane přednost před Robertem Martínezem, jenž vede belgickou reprezentaci, a klubovou legendou Stilijanem Petrovem, pro nějž by to bylo už třetí angažmá na lavičce Aston Villy.

Thierry Henry byl jedním z nejlepších útočníků francouzské historie, nicméně s trénováním příliš zkušeností nemá. Jeho jediným angažmá je post asistenta u belgického národního týmu, po skončení své skvělé kariéry se živil jako expert stanice Sky Sports.

Pokud se s Aston Villou skutečně dohodne, nečeká ho jednoduchá práce. Klub, jenž v roce 1981 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, se zmítá v hluboké krizi. Vedení minulý týden odvolalo manažera Stevea Bruceho, po kterém v zápase s Prestonem fanoušci dokonce hodili hlávku zelí.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů

Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů, z toho dvě stovky na Baleárské ostrovy. Informoval o tom dnes deník El Mundo, podle něhož jde v případě Baleár o nejvyšší číslo za jeden den. Celkem připluli migranti ke španělskému pobřeží za poslední den ve čtyřicítce člunů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy