Stramaccioni má smůlu. Na prestižní místo v Aston Ville míří Thierry Henry

Jiří Škuba Jiří Škuba
9. 10. 2018 11:18
Novým manažerem Aston Villy se pravděpodobně stane Thierry Henry. Legendární útočník by měl dostat přednost před Martínezem či Petrovem.
Thierry Henry
Thierry Henry | Foto: Reuters

Birmingham - Bývalý sparťanský kouč Andrea Stramaccioni na lavičku Aston Villy neusedne. Navzdory spekulacím, s nimiž přišla některá anglická média.

Stevea Bruceho, který dostal padáka po remíze 3:3 s Prestonem, by měl v anglickém druholigovém klubu nahradit Thierry Henry, slavný francouzský útočník. O jeho jménu se spekuluje už několik měsíců, nicméně nyní se jednačtyřicetiletý kouč výrazně přiblížil směrem k Birminghamu.

Vysněným favoritem vedení Aston Villy byl Brendan Rodgers, úspěšný trenér Celtiku. Jenže námluvy s pětačtyřicetiletým Severním Irem v pondělí v noci vedení skotského šampiona razantně zatrhlo.

Slavný klub, který se potácí až na patnáctém místě pořadí druhé anglické ligy Championship, se tak s největší pravděpodobností dohodne s Henrym. Ten dostane přednost před Robertem Martínezem, jenž vede belgickou reprezentaci, a klubovou legendou Stilijanem Petrovem, pro nějž by to bylo už třetí angažmá na lavičce Aston Villy.

Thierry Henry byl jedním z nejlepších útočníků francouzské historie, nicméně s trénováním příliš zkušeností nemá. Jeho jediným angažmá je post asistenta u belgického národního týmu, po skončení své skvělé kariéry se živil jako expert stanice Sky Sports.

Pokud se s Aston Villou skutečně dohodne, nečeká ho jednoduchá práce. Klub, jenž v roce 1981 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, se zmítá v hluboké krizi. Vedení minulý týden odvolalo manažera Stevea Bruceho, po kterém v zápase s Prestonem fanoušci dokonce hodili hlávku zelí.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy