Stovky policistů v akci, šílení srbští fanoušci ovládli Prahu. Na Spartu šli Letenským tunelem

Podívejte se na policejní manévry kvůli fanouškům Crvené Zvezdy Bělehrad.
Srbští fanoušci patří mezi nejobávanější na světě, bezpečnostní složky proto počítaly s velkým rizikem konfliktu. Na fanoušky Crvené Zvezdy Bělehrad dohlížely ve městě stovky policistů.
Fanoušci se před zápasem 3. předkola Evropské ligy na Spartě sešli už odpoledne na Staroměstském náměstí. Zhruba tři stovky z nich se pak vydaly na Letnou.
Srbů přitom odhadem přijelo do české metropole na dva tisíce.
Zatím se jejich přítomnost obešla bez komplikací, když přitom byli v Praze naposledy v roce 2009, před zápasem se Slavii ničili v centru metropole výlohy a zničili i jednu restauraci.
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2017 20:00
Říká se, že patří mezi nejsílenější na světě. Hooligans Crvené Zvezdy Bělehrad mají ve světě fotbalových fanoušků silný zvuk, teď dorazili do Prahy fandit na Spartu a jejich přítomnost ochromila celou metropoli. Kvůli jejich cestě ze Staroměstského náměstí přes Letenský tunel nahoru na Letnou musely stovky policistů uzavřít i silnice. Podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy