Stovky policistů v akci, šílení srbští fanoušci ovládli Prahu. Na Spartu šli Letenským tunelem

Podívejte se na policejní manévry kvůli fanouškům Crvené Zvezdy Bělehrad.
Srbští fanoušci patří mezi nejobávanější na světě, bezpečnostní složky proto počítaly s velkým rizikem konfliktu. Na fanoušky Crvené Zvezdy Bělehrad dohlížely ve městě stovky policistů.
Fanoušci se před zápasem 3. předkola Evropské ligy na Spartě sešli už odpoledne na Staroměstském náměstí. Zhruba tři stovky z nich se pak vydaly na Letnou.
Srbů přitom odhadem přijelo do české metropole na dva tisíce.
Zatím se jejich přítomnost obešla bez komplikací, když přitom byli v Praze naposledy v roce 2009, před zápasem se Slavii ničili v centru metropole výlohy a zničili i jednu restauraci.
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2017 20:00
Říká se, že patří mezi nejsílenější na světě. Hooligans Crvené Zvezdy Bělehrad mají ve světě fotbalových fanoušků silný zvuk, teď dorazili do Prahy fandit na Spartu a jejich přítomnost ochromila celou metropoli. Kvůli jejich cestě ze Staroměstského náměstí přes Letenský tunel nahoru na Letnou musely stovky policistů uzavřít i silnice. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy