Stockholm nechce hrát proti AC Milán bez Ibrahimovice

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 7. 2012 15:32
Přátelský zápas se neuskuteční kvůli šokujícímu přestupu, švédský klub nechce zklamat fanoušky.
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Stockholm - Fotbalový klub AIK Stockholm odvolal plánovaný srpnový přátelský zápas s AC Milán. O utkání nestojí, protože není jisté, zda za soupeře nastoupí hvězdný švédský útočník Zlatan Ibrahimovic, který je podle italského klubu na odchodu do Paris St. Germain.

Majitel AC Silvio Berlusconi ve čtvrtek prohlásil, že Ibrahimovice spolu s defenzivním hráčem Thiagem Silvou prodal bohatému pařížskému klubu. Podle některých zpráv už chybí jen dojednat podmínky smluv hráčů, než velký obchod za 65 milionů eur (1,64 miliardy korun) bude zpečetěn.

AIK chtěl zápas sehrát na stadionu Räsunda pro 36 tisíc lidí, kvůli nejistotě ale od záměru ustoupil. "Jestliže bychom neměli garanci, že Zlatan bude hrát, riskovali bychom to, že spousta lidí bude zklamaná," řekla mluvčí organizátora duelu Mimi Nordlingová-Pettersonová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy