Stockholm nechce hrát proti AC Milán bez Ibrahimovice

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 7. 2012 15:32
Přátelský zápas se neuskuteční kvůli šokujícímu přestupu, švédský klub nechce zklamat fanoušky.
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Stockholm - Fotbalový klub AIK Stockholm odvolal plánovaný srpnový přátelský zápas s AC Milán. O utkání nestojí, protože není jisté, zda za soupeře nastoupí hvězdný švédský útočník Zlatan Ibrahimovic, který je podle italského klubu na odchodu do Paris St. Germain.

Majitel AC Silvio Berlusconi ve čtvrtek prohlásil, že Ibrahimovice spolu s defenzivním hráčem Thiagem Silvou prodal bohatému pařížskému klubu. Podle některých zpráv už chybí jen dojednat podmínky smluv hráčů, než velký obchod za 65 milionů eur (1,64 miliardy korun) bude zpečetěn.

AIK chtěl zápas sehrát na stadionu Räsunda pro 36 tisíc lidí, kvůli nejistotě ale od záměru ustoupil. "Jestliže bychom neměli garanci, že Zlatan bude hrát, riskovali bychom to, že spousta lidí bude zklamaná," řekla mluvčí organizátora duelu Mimi Nordlingová-Pettersonová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy