Sterling opustil MS. Ozbrojenci se vloupali do jeho domu, kde měl partnerku a dítě

ČTK ČTK
4. 12. 2022 23:35
Záložník Raheem Sterling opustil anglickou reprezentaci na fotbalovém mistrovství světa v Kataru a z rodinných důvodů se vrátil do Londýna.
Raheem Sterling
Raheem Sterling | Foto: Reuters

Podle britského tisku se vydal za rodinou, protože do jejich domu vnikli ozbrojení muži. Sterlingova partnerka s dětmi byla v té době doma. Po dnešní výhře nad Senegalem čeká Anglii čtvrtfinále v sobotu.

"Je na cestě domů," řekl trenér Gareth Southgate novinářům po vítězství nad Senegalem 3:0. Zmínil se jen o osobních důvodech, konkrétní byla až britská média. "Dáme mu čas, aby se vrátil a o vše se postaral. Někdy není fotbal to nejdůležitější a rodina by měla být na prvním místě. Uvidíme, jak se to pak vyvine," dodal Southgate.

Sedmadvacetiletý záložník Chelsea Sterling odehrál v Kataru úvodní dva zápasy, v prvním proti Íránu přispěl gólem k výhře 6:2. Ve čtvrtfinále se Angličané v sobotu utkají s obhájci zlata Francouzi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy