Steaua dostala pět gólů od Citizens. Agüero nasázel hattrick, navíc nedal dvě penalty

16. 8. 2016 23:01
Po postupu přes pražskou Spartu přišlo kruté vystřízlivění. Steaua Bukurešť na domácím stadionu schytala potupný debakl od Guardiolova Manchesteru City.
Sergio Agüero přijímá gratulace od spoluhráčů.
Sergio Agüero přijímá gratulace od spoluhráčů. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City jsou blízko postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. V úvodním duelu 4. předkola vyhráli 5:0 na hřišti Steauy Bukurešť. Hattrickem k tomu přispěl Sergio Agüero, který navíc proti přemožiteli pražské Sparty dvakrát neproměnil pokutový kop.

Hráči Manchesteru rumunského soupeře jasně přehrávali. Už v 8. minutě vybojoval Sterling pokutový kop, ale Agüero proti brankáři neuspěl. Krátce na to už ale Sterling hezkou individuální akcí připravil gól pro Silvu. A před poločasem nabil také Agüerovi na první trefu.

Hned po změně stran domácí obrana zapomněla na Nolita, který měl ve vápně dost prostoru a času i na to udělat brankáři kličku a skórovat. Nolito pak předvedl s Agüerem sérii narážeček, po kterých argentinský útočník zvýšil na 4:0. A v závěru ještě zkompletoval hattrick.

Po postupu sahá také bundesligový Mönchengladbach, který vyhrál 3:1 na hřišti Young Boys Bern s Janem Lecjaksem v sestavě. Dvěma góly se na výhře podílel Raffael.

Také druhý z českých fotbalistů bude mít s postupem problém, jelikož Ajax Amsterodam bez Václava Černého v nominaci doma jen remizoval 1:1 s Rostovem. A to i přesto, že nizozemský celek měl velkou převahu v držení míče (72 procent času) a soupeře přestřílel 22:6.

Jen remízu 1:1 uhrálo i Dinamo Záhřeb se Salcburkem. Kodaň doma vyhrála 1:0 nad APOELem Nikósia.