Statečným Čechům remíza nestačí, postupují Němci a Dánové

Lvíčata prokletý Eden neodčarovala. Znovu zde nevyhrála
Ovšem pro svěřence trenéra Jakuba Dovalila ještě turnaj skončit nemusí. Pokud do semifinále ve středu postoupí Anglie, zahrají si lvíčata v neděli s třetím týmem z druhé skupiny zápas o postup na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.
Český kouč místo zraněného Václava Kadlece, po kterého po sobotním vítězném zápase se Srbskem šampionát skončil, podle očekávání nasadil na pozici podhrotového hráče Trávníka.
Nechyběl ani Pavel Kadeřábek, který po pravé straně jezdil jak je jeho dobrým zvykem.
Domácí hráli v navlas stejné sestavě, jako v minulém skvělém duelu proti Srbům.
23. 6. 2015 22:35
Česká lvíčata v Edenu pouze remizovali s Německem 1:1. Dánové porazili Srbsko.

Praha - Rvali se statečně, uhráli remízu s favorizovaným Německem, přesto to na postup nestačilo. Česká lvíčata po výsledku 1:1 končí na domácím evropském šampionátu už v základní skupině. Do semifinále postupují Němci a Dánové, kteří si poradili se Srbskem.

Utkání jsme sledovali živě ZDE

"Chyběl tomu jen gól navíc, nic víc. Hráli jsme na doraz, ale bohužel to nestačilo," řekl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi záložník Martin Frýdek.

Němci se ujali vedení v 55. minutě, kdy se dorážkou prosadil Schulz. O jedenáct minut později vyrovnal střídající Ladislav Krejčí, když zúročil přesný centr Petráka.

"Normálně bychom remizu s Německem brali, ale takhle jsme zklamaní. Zítra budeme fandit Anglii, abychom měli šanci na olympiádu," doplnil kapitán Jakub Brabec.

První poločas nabídl hru před českou brankou

V první půli toho Češi směrem dopředu příliš mnoho nepředvedli a museli se převážně bránit německému soupeři. V úvodní části hry svými střelami zaměstnal českou defenzívu německý kapitán Volland, v 11. minutě pak po špatné rozehrávce Brabce vypálil Younes a brankář Koubek musel vytáhnout přesný zákrok.

Po zhruba dvaceti minutách utkání se osmělila i lvíčata, z čehož pramenilo slibné zakončení Frýdka, který svým pokusem z hranice vápna zamířil jen těsně vedle. To však bylo z české strany v první půli vše, zbývající pasáž se dohrála především opět před brankou Koubka. Střely Vollanda ani Schulze však naštěstí brankou Německa neskončily.

Po přestávce začali být nebezpeční i Češi

Lvíčata do druhé půle pravděpodobně nastartovala nepříznivá zpráva z Letné, která sdělovala, že český tým potřebuje nutně začít hrát na výhru.

Hned ve 47. minutě mohl skóre utkání otevřít kapitán Brabec, jeho střelu hlavou mířící do německé sítě ale zastavil na brankové čáře obránce Korb. Chvíli poté ještě mohl udeřit po akci Klimenta Skalák, v těžké pozici ale nezamířil přesně.

A tak nastal v 55. minutě pravděpodobně klíčový moment utkání. Obránce Kalas ve vlastním pokutovém území nezvládl obranný odkop, čehož využil následně Schulz, jenž pohotovou střelou poslal míč za záda Koubka a Německo vedlo 1:0. Češi opaření změnou skóre poté ještě museli sledovat dvě nebezpečná zakončení v podání Emreho Cana, ve druhém případě musel vytáhnout skvělý zákrok brankář Koubek.

Na rozháranou hru lvíčat včasně zareagoval kouč Dovalil střídáním, když na hrací plochu poslal Krejčího za Trávníka a sparťanský záložník se rychle za důvěru odměnil vyrovnávací brankou. Přesný centr Petráka totiž Krejčí nekompromisně zužitkoval ranou levou nohou pod břevno – 1:1.

Gólový úspěch lvíčat probudil i tribuny, které hnaly český celek za další brankou. Do vyložené šance se už však bohužel náš mladý výběr neprotlačil, a to i přes výpomoc brankáře Koubka při závěrečných standardních situacích.

Bod za remízu 1:1 lvíčata do semifinále neprotlačil, Dánové si totiž v souběžně hraném utkání došli pro výhru 2:0 nad Srby, a tak česká reprezentace do 21 let skončila v tabulce skupině A až třetí.

Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let - skupina A v Praze:

ČR - Německo 1:1 (0:0)

Branky: 66. Krejčí - 55. Schulz. Rozhodčí: Makkelie - Blom, Kamphuis (všichni Niz.). ŽK: Frýdek - Younes, Korb, Kimmich, Can. Diváci: 18.068.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš - Petrák, Zmrhal - Skalák (61. Masopust), Trávník (59. Krejčí), Frýdek (79. Přikryl) - Kliment. Trenér: Dovalil.

Německo: Ter Stegen - Korb, Ginter, Heintz, Günter - Younes (64. Bittencourt), Can, Kimmich, Schulz (90.+2 Hofmann) - Meyer (82. Malli), Volland. Trenér: Hrubesch.

Dánsko - Srbsko 2:0 (1:0)

Branky: 21. Falk, 47. Fischer. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). ŽK: A. Christensen - Čirkovič, Petrovič, Petkovič. Diváci: 4297.

Dánsko: Busk - Scholz, A. Christensen, Vestergaard, Durmisi - Jönsson, Thomsen, Höjbjerg (89. Nörgaard) - Poulsen, Fischer (66. L. V. Christensen), Falk (85. Bech). Trenér: Thorup.

Srbsko: Dmitrovič - Petkovič, Spajič, Čirkovič (81. Pantič), Petrovič - Kovačevič, Čaušič - Čavrič (59. Milunovič), Djuričič, Jojič (66. Trujič) - Pešič. Trenér: Dodič.