Vrbův úkol číslo 1: Hlavně nezačít jako Rada s Bílkem

Podívejte, jak se českým fotbalovým reprezentačním trenérům dařilo při jejich nástupu do funkce a z koho by si Pavel Vrba neměl brát příklad.
5. březen 2014 si bude Pavel Vrba navždy pamatovat jako den, kdy poprvé vedl jako trenér českou fotbalovou reprezentaci k prvnímu zápasu s Norskem. Tento příběh teprve bude napsán, pojďme se podívat, jak si při premiérách vedli jeho předchůdci.
Dušan Uhrin starší - Když v květnu 1993 přebral reprezentaci, byla ještě československá a pokoušela se o postup na mistrovství světa 1994. Premiérový zápas proti Rumunsku vyšel národnímu týmu dobře. Hattrickem se tehdy na stadionu v Košicích zaskvěl Peter Dobovský a domácí vyhráli 5:2.
Na světový šampionát se tehdy Čechoslováci nedostali, ale Uhrin u kormidla zůstal a byl jedním ze strůjců slavného finále na Euru 1996 v Anglii. Konečné stříbro je pro českou reprezentaci dodnes největším úspěchem v historii a trenéru Vrbovi, by se taková budoucnost jistě líbila.
Jozef Chovanec - V lednu 1998 byl v podobné pozici jako Vrba. Také ho čekala evropská kvalifikace a ještě před tím řada přípravných zápasů. V březnu reprezentace přivítala v Olomouci Irsko a díky Šmicrovi a Lasotovi z toho byla výhra 2:1.
Foto: CPA - Eduard Erben
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 3. 2014 6:00
Podívejte, jak se českým fotbalovým reprezentačním trenérům dařilo při jejich nástupu do funkce a z koho by si Pavel Vrba neměl brát příklad.

Praha - Podívejte, jak se českým fotbalovým reprezentačním trenérům dařilo při jejich nástupu do funkce a z koho by si Pavel Vrba neměl brát příklad.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy