Startuje slovenská liga, Slovan chce vyhrát titul

ČTK ČTK
17. 7. 2015 17:40
O víkendu startuje nová sezona slovenské fotbalové ligy. Slovan Bratislava touží napravit minulý ročník, ve kterém se dlouho trápil a skončil až na třetím místě.
Slovan Bratislava chce napravit loňské zaváhání.
Slovan Bratislava chce napravit loňské zaváhání. | Foto: ČTK

Bratislava - O víkendu startuje nová sezona slovenské fotbalové ligy. Slovan Bratislava s českou posilou Jakubem Podaným touží napravit minulý ročník, ve kterém se dlouho trápil a skončil až na třetím místě. Trenčín by na pozici mistra ráda vystřídala také ambiciózní Žilina.

Slovan mohutně nakupoval

Slovanu nevyšlo angažování dvou českých trenérů. Tým ze slovenské metropole po říjnovém odvolání Františka Straky nedokázal pozvednout ani Jozef Chovanec, který byl sesazen v dubnu. Slovanu na podzim vzala hodně sil i skupinová fáze Evropské ligy, kde prohrál všech šest zápasů při hrozivém skóre 1:20.

Bratislavský celek vedle bývalého sparťana Podaného v létě získal například brankáře Jána Muchu nebo maďarského útočníka Tamáse Priskina. "Posílili jsme kádr a zvýšili na jednotlivých postech konkurenci, což je velmi důležité. Na devadesát procent budeme pokračovat v tomto složení," řekl generální manažer a kouč v jedné osobě Dušan Tittel.

Trenčín touží zopakovat senzaci

Žilina s prakticky nezměněným kádrem chce vylepšit stříbrnou pozici. "Bojovali jsme téměř do konce o titul a získali v tomto směru zkušenosti. Výsledkový i herní progres je značný, i když to naposled ještě nevyšlo. Rád si počkám na titul v Žilině, protože tohle mužstvo má určitě velký potenciál," uvedl kouč Adrián Gula, který si v létě přivedl z Plzně nadějného českého gólmana Aleše Mandouse.

V Trenčíně by rádi nečekaný titul obhájili. "Budeme chtít opět zažít něco tak krásného jako v minulé sezoně. Dosáhli jsme úplného maxima, ale musíme mít ty nejvyšší cíle a věříme, že se nám to podaří zopakovat," prohlásil kapitán Peter Kleščík.

Slovenská nejvyšší soutěž bude mít v nové sezoně netradičně dva nováčky. Vedle Michalovců si kvůli administrativnímu přeřazení Košic do druhé ligy zahraje mezi elitou také Skalica s novým českým trenérem Alešem Křečkem. Nejpočetnější "českou kolonii" má Senica, kde působí nový kapitán Petr Pavlík, Jan Kalabiška a Luboš Hušek.

Čeští fotbalisté ve slovenské lize

Michalovce: Martin Raška.
Myjava: Erik Daniel.
Ružomberok: Antonín Rosa.
Senica: Luboš Hušek, Jan Kalabiška, Petr Pavlík.
Skalica: trenér Aleš Křeček.
Slovan Bratislava: Jakub Podaný.
Žilina: Aleš Mandous.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy