17. 10. 2010 19:05
Ústí n. L. - Slavia 1:1, Č. Budějovice - Ostrava 2:1
Karol Kisel.
Karol Kisel. | Foto: SK Slavia Praha

Praha - Fotbalisté Slavie ani ve 12. kole Gambrinus ligy nevyhráli. V Teplicích proti domácímu Ústí nad Labem nevyužila více než půl hodiny trvající přesilovku a s nováčkem soutěže pouze remizovala 1:1.

Slavia i Ústí nad Labem tak mají jedenáct bodů, za nimi už je pouze devítibodové Brno. Slavia je před Ústím pouze díky lepšímu skóre.

Nedařilo se ani dalšímu favoritovi. Ostrava nenavázala na zlepšené výkony z posledních kol a v Českých Budějovicích podlehla 2:1. Rozhodující branku si připsal v 66. minutě útočník Zdeněk Ondrášek.

Jihočeši tak s 15 body poskočili v tabulce na osmou příčku, Baník je dvanáctý a na dvojici Slavia - Ústí má náskok jediného bodu.

Plzeň smetla Brno a je půlmistrem.Sparta ztrácí 12 bodů
Spartu pokořily i Teplice, na Letenské ztrácí jen bod
Bohemians otočili zápas s Libercem a jdou na 8. příčku

Do základní sestavy pražského klubu se po osmi měsících vrátil reprezentant Adam Hloušek, v útoku se ovšem příliš neprosadil.
Slávisté měli ve druhém poločase držení míče téměř 75 procent, prosadit se ale dokázali až z pokutového kopu.

Ten nařídil v 66. minutě rozhodčí Matějek za ruku Valenty a Kisel se z penalty nemýlil. To už hráli domácí bez vyloučeného Tomáše Janů, který se ze hřiště poroučel po dvou žlutých.

Slávistické vedení proti oslabenému soupeři nemělo dlouhého trvání. Už po dvou minutách obranu Slavie zmrazil vyrovnávacím gólem Krbeček.

Pražané se v závěru ani nedostali do souvislejšího tlaku, naopak rozhodnout o jejich porážce mohl Veverka. Zlámal ale vytáhl vynikající zákrok.

"Můžu souhlasit, že remíza je zasloužená. Taky jsme mohli prohrát, kdyby Ústí dotáhlo některý z těch brejků v závěru. Nebudeme si nic nalhávat, taková je realita. Navíc Ústí není špatné mužstvo," řekl trenér Slavie Michal Petrouš ČTK.

"Měli jsme to vedení udržet déle, takhle to byla snad jen minuta. Sice jsme před inkasovaným gólem mysleli, že se bude pískat faul, ale to už nezměníme. Ještě jsme se neodrazili ode dna, ale chci aspoň vidět, že je to náznak změny k lepšímu, na Slovácku jsme prohráli 0:3, dneska máme aspoň bod," dodal Petrouš.

"Bod je trochu ztráta, i když Slavia má pořád svůj zvuk. Trošku jsme doufali ve tři body, protože její situace není dobrá. Se Slavií se nedá vyhrávat, dá se s ní ale vyhrát. Celkově bych ovšem řekl, že bod je zasloužený," hodnotil ústecký kouč Svatopluk Habanec.

12. kolo první fotbalové ligy:

FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
68. Krbeček - 66. Kisel z pen. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Tacina. ŽK: Krbeček, Janů, Valenta - Kisel, Hora, Koubský. ČK: 55. Janů (Ústí). Diváci: 4328.
Ústí n.L.: Buček - Hyčka, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (63. Polák), Vrtělka, Volek (45. Martykán) - Jindráček - Krbeček, Kraut (77. Veverka). Trenér: Habanec.
Slavia: Zlámal - Janda (36. Trapp), Čelůstka, Koubský, Hubáček - Hora, Jarolím, Belaid (70. Vyhnal), M. Černý - Kisel, Hloušek (81. Koreš). Trenér: M. Petrouš.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
13. Mezlík, 66. Ondrášek - 25. Řezník. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mezlík, Ondrášek, Stráský - Greguš, Lukeš, Frejlach, Neves. Diváci: 3154.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Riegel - Mezlík, Černák, Rakovan (88. Žižka), Otepka, Pecka (70. Hudson) - Ondrášek (76. Stráský). Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Marek - Lukeš, Greguš (85. Bolf), Frejlach - Koukal (74. Šenkeřík), Varadi, Zeher (88. Pilík). Trenér: Koubek.