reklama
 
 

Stadion Za Lužánkami ještě nestojí a už dostal v Madridu cenu za jeho vzkříšení

2. 6. 2016 11:05
Zatím existuje jen maketa a první plány výstavby, přesto už brněnský stadion Za Lužánkami dostal ve středu cenu pro nejlepší komunitní projekt roku. Madridská anketa nazvaná The stadium business awards 2016 tak vyhlásila už osmý ročník soutěže. Brněnští se tak zařadili po bok takových stánků, jako je Hampden Park v Glasgow nebo Goodison Park na Evertonu.

Brno - Zatím existuje jen maketa a první plány výstavby, přesto už brněnský stadion Za Lužánkami dostal ve středu cenu pro nejlepší komunitní projekt roku, kterou si vysloužili především dobrovolníci, kteří pomáhali kvůli loňské rozlučce Petra Švancary vzkřísit původně zašlý stánek.

Madridská anketa nazvaná The stadium business awards 2016 tak vyhlásila už osmý ročník soutěže. Brněnští se zařadili po bok takových fotbalových stadionů, jako je Hampden Park v Glasgow nebo Goodison Park na Evertonu.

Breaking news z Madridu! Výhra je doma!!! Náš stadion to dokázal a získal cenu The stadium business awards 2016 !!! Děkujeme Všem co se na tom podíleli !

Zveřejnil(a) Fotbalový stadion za Lužánkami v Brně dne 1. červen 2016

"Byl to největší komunitní projekt na světě, vyhráli jsme na plné čáře. Je to neskutečná reklama nejen pro Brno, ale i pro celou Českou republiku. Ještě umocněné tím, že se to předávalo na stadionu Santiaga Bernabeua," řekl dnes Švancara novinářům.

V kategorii Udržitelnost a komunita bylo nominováno sedm projektů. Mezi nimi bylo například nové LED osvětlení stadionu Arsenalu, nový stánek fanoušků Manchesteru United v Broadhurst parku i projekty zaměřené na vylepšení životního prostředí na kriketovém stadionu v Sydney.

Vyhlašovali se vítězové v 16 kategoriích. "Ta naše byla vyhlášena hned jako první. Jedna porotkyně, která se stará o Aztécký stadion v Mexiku, mi řekla, že naše story zaujala ze všech kategorií úplně nejvíc. Prý jsme neměli konkurenci," řekl ČTK jeden z iniciátorů akce Lužánky Marek Fišer, který v Madridu převzal ocenění.

Vyroste tu nový stánek pro 23 500 lidí

Každého ze šestnácti vítězů uváděl na doprovodném panelu krátký text, který vysvětloval i rozhodnutí poroty. "Jde o opravdový příklad komunity sportovních příznivců, kteří při této akci společně vzkřísili zchátralý, ale milovaný stadion. Jejich úsilí, které získalo celostátní mediální pokrytí, se stalo příkladem pro další iniciativy různých společenství ve sportovní infrastruktuře," vysvětloval text u vítězného brněnského díla dobrovolníků.

Na místě současného zchátralého stadionu vyroste nová aréna a měla by být hotova do konce roku 2020. Náklady na výstavbu jsou odhadovány zhruba na 1,5 miliardy korun. Stadion by měl mít kapacitu 23.500 diváků s možností rozšíření na 33.000 míst.

"Výstavba nového fotbalového stadionu je jedním ze strategických projektů města Brna. Do konce roku 2017 bychom měli mít zajištěno financování. V dalším roce počítáme se zahájením výstavby. V současné fázi je hlavním problémem vyjednávání všech povolení k výstavbě," uvedl při květnovém slavnostním odhalením makety o rozměrech 120x120 cm brněnský primátor Petr Vokřál.

autoři: Sport, ČTK | 2. 6. 2016 11:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama