234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust

234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust
V neděli 10. července 1960 se v pražských Dejvicích odehrál historický okamžik. Zápasem mezi pražskou Duklou a Wienerem Sportclub (2:1) byl otevřen zbrusu nový fotbalový stadion.
A výhled pro zvané hosty, kteří alespoň dočasně preferují fotbal nad krásami Prahy, je určitě zajímavější. I když trocha nadhledu nejen při fotbale jistě neškodí.
A to se ještě část pohárů ztratila v divoké porevoluční době. Tehdy armáda dala od fotbalového klubu ruce pryč, Dukla spadla do třetí ligy a nový majitel Bohumír Ďuričko (ano, ten) společně s Jaroslavem Starkou přesunuli klub i s poháry do Příbrami a docela dlouho trvalo, než se vrátil prvoligový fotbal i trofeje na Julisku.
Největší úspěchy zaznamenala Dukla v 60. letech a na přelomu 70. a 80. let. Během své historie získal armádní klub celkem 11 mistrovských titulů a na Julisce se v pohárech představily třeba Barcelona (1:0), Manchester United (2:2), Ajax (2:1, foto) či Stuttgart (proti tehdy druhému celku bundesligy Dukla díky výhře 4:0 nevídaně zvrátila prohru 1:4 na půdě soupeře).
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
10. 7. 2020 10:31
Před 60 lety se poprvé hrálo na fotbalové Julisce. Stadion v pražských Dejvicích od té doby prožil bezpočet slavných zápasů, ale také bolestných okamžiků. Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti stadionu, který je domovským stánkem pražské Dukly.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy