234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust

234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust
V neděli 10. července 1960 se v pražských Dejvicích odehrál historický okamžik. Zápasem mezi pražskou Duklou a Wienerem Sportclub (2:1) byl otevřen zbrusu nový fotbalový stadion.
A výhled pro zvané hosty, kteří alespoň dočasně preferují fotbal nad krásami Prahy, je určitě zajímavější. I když trocha nadhledu nejen při fotbale jistě neškodí.
A to se ještě část pohárů ztratila v divoké porevoluční době. Tehdy armáda dala od fotbalového klubu ruce pryč, Dukla spadla do třetí ligy a nový majitel Bohumír Ďuričko (ano, ten) společně s Jaroslavem Starkou přesunuli klub i s poháry do Příbrami a docela dlouho trvalo, než se vrátil prvoligový fotbal i trofeje na Julisku.
Největší úspěchy zaznamenala Dukla v 60. letech a na přelomu 70. a 80. let. Během své historie získal armádní klub celkem 11 mistrovských titulů a na Julisce se v pohárech představily třeba Barcelona (1:0), Manchester United (2:2), Ajax (2:1, foto) či Stuttgart (proti tehdy druhému celku bundesligy Dukla díky výhře 4:0 nevídaně zvrátila prohru 1:4 na půdě soupeře).
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
10. 7. 2020 10:31
Před 60 lety se poprvé hrálo na fotbalové Julisce. Stadion v pražských Dejvicích od té doby prožil bezpočet slavných zápasů, ale také bolestných okamžiků. Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti stadionu, který je domovským stánkem pražské Dukly.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy