234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust

234 schodů do fotbalového nebe. Na Julisce hrál i Cruijff, ale králem byl Masopust
V neděli 10. července 1960 se v pražských Dejvicích odehrál historický okamžik. Zápasem mezi pražskou Duklou a Wienerem Sportclub (2:1) byl otevřen zbrusu nový fotbalový stadion.
A výhled pro zvané hosty, kteří alespoň dočasně preferují fotbal nad krásami Prahy, je určitě zajímavější. I když trocha nadhledu nejen při fotbale jistě neškodí.
A to se ještě část pohárů ztratila v divoké porevoluční době. Tehdy armáda dala od fotbalového klubu ruce pryč, Dukla spadla do třetí ligy a nový majitel Bohumír Ďuričko (ano, ten) společně s Jaroslavem Starkou přesunuli klub i s poháry do Příbrami a docela dlouho trvalo, než se vrátil prvoligový fotbal i trofeje na Julisku.
Největší úspěchy zaznamenala Dukla v 60. letech a na přelomu 70. a 80. let. Během své historie získal armádní klub celkem 11 mistrovských titulů a na Julisce se v pohárech představily třeba Barcelona (1:0), Manchester United (2:2), Ajax (2:1, foto) či Stuttgart (proti tehdy druhému celku bundesligy Dukla díky výhře 4:0 nevídaně zvrátila prohru 1:4 na půdě soupeře).
Foto: Aktuálně.cz
Před 60 lety se poprvé hrálo na fotbalové Julisce. Stadion v pražských Dejvicích od té doby prožil bezpočet slavných zápasů, ale také bolestných okamžiků. Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti stadionu, který je domovským stánkem pražské Dukly.
 

Právě se děje

Další zprávy