Stačil poločas. Liberec si doma dvěma góly pohlídal postup do play off o Evropskou ligu

3. 8. 2016 19:48
Další český pohárový zástupce slaví postup. Po Plzni v kvalifikaci Ligy mistrů pokračuje v Evropské Lize také Slovan Liberec, které si po venkovní výhře 2:1 připsal nad rakouskou Admirou Mödling také domácí vítězství 2:0. Zahraje si tak play off o základní skupinu.
Liberec si zahraje play off Evropské ligy
Liberec si zahraje play off Evropské ligy | Foto: ČTK

Liberec - Fotbalisté Liberce si po roce opět zahrají závěrečné 4. předkolo Evropské ligy a k zopakování účasti v základní skupině soutěže jim schází překonat už jen jediného soupeře. Slovan po týden staré výhře 2:1 v úvodním utkání 3. předkola porazil Admiru Mödling i v dnešní domácí odvetě, tentokrát 2:0, a s přehledem stvrdil postup.

Skóre otevřel ve 20. minutě pravý obránce Vladimír Coufal a v 34. minutě proměnil penaltu za faul na Daniela Bartla ruský útočník Nikolaj Komličenko. Soupeře pro 4. předkolo určí Liberci páteční los, při němž bude mezi nasazenými týmy.

Liberec v odvetě nechtěl spoléhat na výhodný výsledek z prvního utkání a od začátku dominoval. Po nepovedené malé domů ještě hostující brankář stihl odvrátit míč před čárou, z následné akce už ale Severočeši udeřili. Coufal vybojoval míč, došel s ním až do vápna a přízemní střelou k bližší tyči otevřel skóre. Liberecký pravý obránce navázal na loňský pohárový gól z Marseille, kde zařídil Slovanu senzační výhru 1:0.

Admiře chyběl potrestaný kapitán Toth, její hra tím ztratila organizaci. Hosté byli směrem dopředu v první půli neškodní a navíc často chybovali při rozehrávce. Ve 34. minutě vystihl Straussovu malou domů Bartl, kterého srazil brankář Kuttin, a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem k tyči proměnil Komličenko, který jako v Rakousku dostal v základní sestavě přednost před Barošem, a připsal si první soutěžní gól za Slovan.

Hned po pauze měl dvě šance během necelé minuty Folprecht. Kuttina ale nepřekonal zblízka ani následně hlavičkou po rohu. Až po hodině poprvé zahrozili hosté, Knasmüllnerovu hlavičku ale vytáhl gólman Dúbravka. Na druhé straně promáchl ve skluzu Vůch.

Liberec poté značně ubral z tempa, zatáhl se víc do obrany, přesto zápas s klidem dotáhl k výhře. V závěru se ještě protáhl do šance střídající Baroš, první soutěžní trefy za Slovan se ale nedočkal.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Admira Wacker Mödling 2:0 (2:0)

Branky: 20. Coufal, 34. Komličenko z pen. Rozhodčí: Petrescu - Ghinguleac, Grigoriu (všichni Rum.). ŽK: Komličenko - Kuttin. Diváci: 6125. První zápas: 2:1, postoupil Liberec.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (76. Navrátil), Ševčík (83. Lesniak), Vůch - Komličenko (62. Baroš). Trenér: Trpišovský.

Admira: Kuttin - Zwierschitz, Strauss, Wostry, Posch - Lackner (87. Roguljič), Ebner - Bajrami, Knasmüllner, Spiridonovic - Starkl (62. Grozurek). Trenér: Lederer.