Olomouc padla v Liberci. Boleslav slavila i s Chramostou

29. 3. 2013 22:20
Fotbalisté Boleslavi ve 20. kole fotbalové Gambrinus ligy porazili Slovácko 2:0 a v tabulce se přiblížili čtvrtému Jablonci. Liberec doma porazil Olomouc 1:0.
Jiří Štajner druhou stovku gólů zatím nenačal
Jiří Štajner druhou stovku gólů zatím nenačal | Foto: CPA

Liberec - Brankou v 86. minutě porazil ve 20. kole fotbalové Gambrinus ligy Liberec Olomouc doma 1:0 a Hanáky tak může o víkendu na třetím místě přeskočit Jablonec. O jedinou trefu se postaral Brazilec Delarge.

Dvěma góly v prvním poločase porazili fotbalisté Mladé Boleslavi Slovácko 2:0 a v tabulce se přiblížili čtvrtému Jablonci na rozdíl šesti bodů.

Do zápasu jako střídající hráč nastoupil domácí útočník Jan Chramosta, který Středočechům chyběl od loňského léta kvůli zraněnému kolenu.

Debakl schytaly Budějovice na půdě Dukly, která vyhrála 4:0. Dva góly obstaral Tomáš Borek.

V ofenzivní podívanou mohli liberečtí fanoušci doufat marně. Právě domácí totiž hráli v prvním poločasu hodně pasivně a do útočných akcí se pouštěli minimálně.

Brazilec zúžitkoval přihrávku Štajnera

Rána Delargeho ze 12. minuty pro hostujícího Zlámala nebezpečí neznamenala a bát se nemusel ani následného nepřesného pokusu Štajnera.

Hanáci se až po poločase přiblížili k formě, s níž došli k posledním čtyřem ligovým výhrám. Útočník Doležal se v 54. minutě probil do jasné šance, kterou však zmařil výtečným zákrokem gólman Kovář. Hosté ožili a povedenou střelou zahrozil i člen širšího reprezentačního kádru Pospíšil.

Do vedení ale mohli jít i domácí: Delarge našlápl od půlící čáry k dalšímu velkému sólu a vzápětí skryl hlavu v dlaních, když znovu neobelstil Zlámala. Liberci mohl výhru přiblížit i Šural, který po Štajnerově pobídce pět minut před koncem namířil jen do boční sítě.

Delarge se nakonec ale do role hrdiny zápasu přece jenom pasoval. Když už zápas zdánlivě směřoval k remíze, využil Štajnerova pasu a po kličce Zlámalovi už snadno trefil odkrytou bránu. Liberec si tak díky němu udržel jarní domácí stoprocentní bilanci. Olomouc naopak poprvé přišla o body.

Chramosta přišel v 89. minutě

Boleslav byla od prvních minut lepším týmem. Aktivní byl především Jarolím, který poslílal do šestnáctky nebezpečné centry. Po jednom z nich se ve slibné šanci objevil Kysela, ale míč mu těsně unikl.

Domácí se radovali ve 20. minutě, kdy sudí Jílek odpískal penaltu po faulu Doška na Johanu. Mareš ji pak se štěstím proměnil a oslavil tak svůj 150. ligový start.

Slovácko pak více útočilo, ale otvíralo obranu pro rychlé boleslavské brejky. Po jednom z nich padl také druhý gól zápasu. Kysela posadil míč přesně na hlavu Ščuka a ten ho usměrnil přesně k tyči.

Po přestávce už Boleslav kontrolovala hru a ani jeden z týmů se nedostával k výraznějším šancím. Významný moment pro domácí přišel v 89. minutě, kdy se téměř po půl roce od zranění kolene vrátil jako střídající hráč Chramosta.

Budějovice dorazily slepené góly v druhé půli

Dukla udeřila už v 13. minutě. Pospěch narazil na ránu z dálky Borkovi a ten míč uklidil mimo dosah brankáře Daňka. O chvíli později postupoval ze strany Řezníček, ale Rada ho vychytal.

Před koncem první půle tak Pražané zvýšili náskok, když se v pokutovém území dobře zorientoval Pospěch.

Domácí dorazili Budějovice po přestávce dvěma slepenými góly mezi 72. a 74. minutou. Nejprve se zblízka prosadil svou premiérovou ligovou trefou Božič a krátce po něm nachytal Daňka slabou střelou Borek.

Dukla si tak pojistila šesté místo v tabulce a drží krok s pátou Boleslaví.

21. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 86. Delarge. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelikán. ŽK: Dreksa (Olomouc). Diváci: 3964.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Šural (88. Coufal), Pavelka, Rybalka, Frýdek (59. Rabušic) - Štajner - Delarge. Trenér: Šilhavý.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava - Schulmeister (61. Petr), Ordoš, Navrátil (88. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 20. Mareš z pen., 44. Ščuk. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Dosoudil - Hofmann. Diváci: 2177.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (84. Sivrič), Sloboda (76. Kúdela), Štohanzl - Nešpor (89. Chramosta). Trenér: Minář.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (63. Kovář), Valenta, Hofmann, Volešák - Kerbr (63. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 13. a 74. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Gallo. ŽK: Hašek - Mchojan, Rýdel, Černý, Machovec, Ježdík. Diváci: 1920.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Gedeon, Borek, Kalouda - Néstor (65. Přeučil), Pospěch (89. Malý), Hašek (78. Engelmann). Trenér: Kozel.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel (79. Ježdík), Machovec - Černý, Sandro (73. Klesa), Rýdel, Javorek (63. Táborský), Hora - Řezníček. Trenér: Švantner.

1. Plzeň 20 13 5 2 37:13 44
2. Sparta 20 12 5 3 33:15 41
3. Olomouc 21 11 6 4 32:17 39
4. Jablonec 20 10 7 3 33:19 37
5. Mladá Boleslav 21 9 4 8 23:24 31
6. Dukla 21 7 9 5 32:27 30