Stá nula v Premier League. Čech: Bolton byl nepříjemný

Ivo Pospíšil, ip
14. 4. 2010 17:45
Petr Čech vychytal v úterý výhru 1:0
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Již své sté čisté konto v Premier League vychytal ve středečním zápase čtyřiatřicátého kola proti Boltonu český brankář ve službách londýnské Chelsea Petr Čech.

Výhra 1:0, která přispěla ke zvýšení náskoku "Blues" v čele tabulky (druhý ManUnited ztrácí čtyři body), přišla pár dní poté, co Chelsea postoupila i do finále FA Cupu. 

Čtěte také: Bolton zuří: Rozhodčí selhali. A Drogba je volejbalista

"Není to jednoduché se pár dní po postupu do finále FA Cupu okamžitě přeladit, přepnout na jinou soutěž, na jiný zápas," uvedl na svých oficiálních stránkách reprezentační gólman.

"Navíc jsme byli všichni pod velkým tlakem, že musíme vyhrát, chceme-li být o čtyři body vepředu před Manchesterem. Zvládli jsme to, ustáli jsme to a o to jsou tyto tři body cennější,"

Chelsea sice po většinu zápasu hru kontrolovala, nicméně i soupeř měl své šance. Jeho trenér Owen Coyle se dokonce po zápase zlobil, že rozhodčí neodpískal dva pokutové kopy. Proti pravidlům se měli provinit Drogba a Terry, kteří prý zahráli rukou v pokutovém území.

Čeká nás velmi důležitý víkend, burcuje Čech

"Díval jsem se do statistik a co chytám za Chelsea, vždycky se v lize Boltonu u nás podařilo skórovat. Teď poprvé ne, jsem rád, že se to zlomilo. Soupeř byl ale hodně nepříjemný, měl prakticky deset dní na to, aby se na nás připravil, navíc pod novým trenérem, pod nímž se mužstvu daří," tvrdí Čech.

"Hráči Boltonu dobře bránili a vepředu spoléhali na dlouhé míče do vápna a z nich možné odražené balóny. Tuhle svou tradiční hru mají výborně zvládnutou a jsou díky ní velmi nebezpeční," ocenil soupeře český brankář.  

Chelsea tak má situaci ve svých rukou, nicméně vedle Manchesteru United neřekl jistě poslední slovo ani Arsenal. Ten dohrává čtyřiatřicáté kolo ve středu na hřišti Tottenhamu.

A se "Spurs" se o víkendu utká i Čech.

."My i Manchester máme těžké soupeře, my Tottenham venku, Manchester hraje derby na City. Pro vývoj v závěru ligy je tohle velmi důležitý víkend."

"Chceme mít po něm minimálně stejný náskok na oba pronásledovatele, jaký máme nyní. Každopádně očekávám, že závěr ligy nebude nic jednoduchého, že to může ještě být velmi zajímavé a dramatické," uzavřel Čech.

 

Právě se děje

Další zprávy