Sportovci za volantem: Ďábelská rychlost, smrt i arogance

Sportovci za volantem: Ďábelská rychlost, smrt i arogance
V tomto Maserati na začátku týdne pořádně poškádlil policii v Londýně fotbalista Arsenalu André Santos, který strážcům zákona ujížděl rychlostí 210 kilometrů v hodině. Za volantem ovšem není zdaleka jediný sportovec, který má problémy se silničními pravidly. Podívejte se, jak s nimi zápasí známé osobnosti českého sportu.
Ještě během svého působení v Lyonu (2007) svištěl dokonce rychlostí 271 km/h někdejší český fotbalový reprezentant Milan Baroš. Vytvořil tak údajně rekord dálnice A42.
Milan Baroš se hájil tím, že chtěl svému spolujezdci ukázat zvuk motoru při vyšší rychlosti. "Kluci jen tak blbli," omlouval svého svěřence agent Pavel Paska.
Své si za volantem užil také Dominik Hašek. Ten v roce 1995 ještě v Buffalu řídil rychlostí přes 120 kilometrů v hodině na místě, kde se smí jet maximálně rychlostí 56 km/h. A k tomu byl ještě opilý. Svůj přestupek si musel odpracovat 100 hodinami veřejně prospěšných prací.
Foto: Reuters
Sport Sport
22. 8. 2012 15:10
Čeští sportovci mívají za volantem problémy se zákonem. Podívejte se na přehled nejzajímavějších případů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy