Sportovci roku podle novinářů jsou Williamsová a Neuer

31. 12. 2014 9:52
Nejlepšími sportovci roku podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS jsou americká tenistka Serena Williamsová a německý fotbalový brankář Manuel Neuer.
Manuel Neuer na světovém šampionátu.
Manuel Neuer na světovém šampionátu. | Foto: ČTK

Lausanne - Nejlepšími sportovci roku podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS jsou americká tenistka Serena Williamsová a německý fotbalový brankář Manuel Neuer. Týmem roku byli jednoznačně zvoleni mistři světa ve fotbale z Německa.

Světová jednička Williamsová, která letos vyhrála sedm turnajů včetně US Open a Turnaje mistryň, obdržela od novinářů z 91 zemí 843 hlasů. Za ní skončily běloruská biatlonistka Darja Domračevová (483) a norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová (473).

Neuer byl oporou německých fotbalistů při triumfu na šampionátu v Brazílii. S Bayernem Mnichov vyhrál bundesligu a Německý pohár a je mezi finalisty ankety Zlatý míč FIFA. V anketě AIPS dostal 601 hlasů a předčil švýcarského tenistu Rogera Federera (537) a portugalského fotbalistu Cristiana Ronalda z Realu Madrid (518).

Němečtí fotbalisté zvítězili v kategorii týmů před šampionem Ligy mistrů Realem Madrid a švýcarským daviscupovým týmem, který za Federerova přispění získal "salátovou mísu" poprvé v historii.