Spoluhráč Zouma se podřekl: Každý zná Diega Costu, rád podvádí

Dvacetiletý francouzský obránce Chelsea označil spoluhráče Diega Costu za podvodníka. Později své vyjádření korigoval: prý ještě neumí dostatečně anglicky. Španělský útočník je nicméně vyšetřován fotbalovou asociací kvůli násilnému chování. Podívejte se na další vtípky na jeho adresu.
Video: Zouma říká o Costovi, že je podvodník | Video: www.youtube.com

Londýn - Diego Costa je podvodník. Tvrzení, s nímž by po posledních událostech v anglické Premier League jistě souhlasila minimálně nadpoloviční většina fotbalových fanoušků, překvapivě potvrdil i vlastní spoluhráč španělského útočníka z londýnské Chelsea.

Na světlo světa se totiž dostala nahrávka rozhovoru s francouzským stoperem Blues Kurtem Zoumou, který byl po kontroverzním utkání proti Arsenalu tázán na chování Costy a na to, zda je pro něj Španělův projev na hřišti překvapením.

"Ne ne, nebyli jsme překvapení, protože známe Diega. Každý zná Diega, ten člověk rád a hodně podvádí, snaží se dostat protihráče ze hry," odpověděl velmi pohotově střelec první branky do sítě Petra Čecha.

Pak si zřejmě až zarážející upřímnost své odpovědi uvědomil a svou výpověď se snažil poněkud mírnit. “Stalo se to v zápalu boje, ale on je opravdu milý kluk. Jsme hrdí na to, že ho máme, stejně jako ostatní hráče. A jsme rádi, že jsme vyhráli zápas," dodal dvacetiletý obránce.

Později se Zouma v médiích omluvil za svá slova s vysvětlením, že jeho angličtina ještě není na takové úrovni.

Zřejmě i tato nechtěná výpověď spoluhráče ovšem zapůsobila na vedení anglické fotbalové asociace, jež v pondělí oznámila, že Diego Costa bude vyšetřován kvůli nevhodnému a násilnému chování.

Sociální sítě se mezitím zaplnily nejen ostrou kritikou a nadávkami na adresu "populárního" rodáka z Brazílie, ale také různými vtípky a parodiemi. Zajímavý pohled se naskýtá při srovnání Costovy odlišné role ve španělské La Lize a v anglické Premier League:

Další kreslený vtip naráží vydařeným způsobem na nepochopitelnou benevolenci rozhodčího Mikea Deana, který hráčům Arsenalu udělil dvě červené karty, zatímco řádícího Diega Costu ponechal na hřišti:

Na závěr asi nejpovedenější a nejrozšířenější parodie na kontroverzní situaci v sobotním londýnském šlágru. Sudí Dean by snad místo Costy vyloučil i nevinnou starou lady:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy