Spíš boj než fotbal. Boleslav vyválčila s Jabloncem jen bezbrankovou remízu

31. 3. 2017 22:10
Žádná skvělá fotbalová podívaná se nekonala. Mladá Boleslav doma v předehrávce 22. kola české nejvyšší soutěže uhrála jen bezbrankovou remízu 0:0.
V Boleslavi gól nepadl
V Boleslavi gól nepadl | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Předehrávka 22. kola první fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Jabloncem skončila bezbrankovou remízou. Spíše bojovné utkání s minimem velkých šancí gól nepřineslo, a tak Boleslav ztratila body pojedenácté z posledních 12 duelů. V tabulce tak sice na čtvrtém místě vystřídala Zlín, který má ale zápas k dobru a může čtvrtou příčku získat zpět. Jablonec na oba ztrácí šest bodů.

V sestavě Mladé Boleslavi nastalo několik vynucených změn. Místo potrestaného Da Silvy nastoupil Čmovš, který byl v základu naposledy loni v květnu, než se zranil. V bráně si ligovou premiéru prožil Vejmola, který zastoupil Šedu, jenž měl problémy se slepým střevem. Kvůli zranění vypadl i Fabián.

Utkání bylo od začátku vyrovnané a hrálo se hlavně ve středu hříště. Oba celky se sice dostávaly do zajímavých pozic, ale chyběla přesnější finální fáze. Výsledkem byly jen střely z dálky mimo branku. Domácí měli největší šanci po střele reprezentanta Mareše, kterou brankář Valeš neudržel a Chramosta se dostával k dorážce, avšak Valeše nepřekonal.

Hned v úvodu druhé půle předvedla Boleslav rychlou akci po levé straně, na zpětný centr si naběhl Matějovský, ale v dobré pozici poslal placírkou míč jen těsně vedle branky. Gesty dával najevo, že si je vědom, že promrhal první velkou šanci zápasu. Na druhé straně domácí obrana tečovala centr Zeleného do protipohybu brankáře Vejmoly, ale ten ještě stačil vše zachránit.

Mladoboleslavský kapitán Matějovský byl při chuti a v krátkém sledu předvedl další dvě nebezpečné střely. První mu ale obrana srazila těsně vedle branky a ani podruhé hradbu těl před sebou nepropálil.

Domácí po změně stran viditelně přidali a v 66. minutě byli gólu hodně blízko. Mareš ideálně zahrál standardní situaci, brankář Valeš přes bránící hráče nedosáhl na míč, ale Přikryl v pádu prázdnou branku přestřelil.

Deset minut před koncem se domácí marně domáhali penalty za Mihálikovu ruku. A když v posledních vteřinách umístil Čmovš hlavičku jen těsně vedle branky, skončil duel dělbou bodů.