Spartu před ostudou s Vltavínem zachránil Wilfried

Red Spo
15. 7. 2009 20:47
Uvnitř: výsledky dalších přípravných utkání
Výhru Sparty zachránil dvěma góly v závěru zápasu Bony Wilfried. (Ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Jen několik minut dělilo od překvapivého fotbalového výsledku hráče třetiligového Loko Vltavín proti pražské Spartě, když ve středečním utkání těsně před koncem drželi proti Letenským remízový výsledek 1:1.

Druhý klub loňského ročníku nejvyšší soutěže zachránil až v závěru dvěma góly Bony Wilfried.

Sparta sice v utkání vedla gólem Jeslínka z 39. minuty, avšak hráčům Vltavínu se podařilo po přestávce srovnat, když zaskočili obranu vicemistra, v níž poprvé nastoupili Niklas Hoheneder a Martin Kuncl.

Letenští v sestavě zkoušeli nové tváře, ale i přes šance se dlouho nemohli prosadit. A tak vítězství Sparty zařídil až dvěma slepenými brankami v závěru zápasu Bony Wilfried.

Sparta změnila soupeře, do Německa nepojede
Spartu posílí ruský střelec. Kdysi se líbil i Chelsea

Oba góly, v 87. a 89. minutě, vstřelil rodák z Pobřeží slonoviny hlavou, po centrech Martina Zemana a Igora Žofčáka.

V generálce na ligu se Sparta utká s Viktorií Žižkov, která sice sestoupila z první ligy, ale dnes dokázala porazit Příbram na jejím hřišti 2:0.

Výsledky přípravných fotbalových utkání

Loko Vltavín - Sparta Praha 1:3 (0:1)

Branky Sparty: 87. a 89. Wilfried, 39. Jeslínek. Rozhodčí: Černý.

Sestava Sparty: Kozáčik - Kuncl (66. Žofčák), Švec, Hoheneder, Krob (66. Zeman) - Vacek, Sus, Folprecht, Podaný - Jeslínek (77. Hušek), Došek (66. Wilfried). Trenér: Chovanec.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:2 (1:2)

Branky: 35. Adam - 32. a 44. Dvořák. Rozhodčí: Štěpánek. Diváci: 250.

Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Cseh, Pávek, Janek - Kotyza (72. Jindřišek), Šisler (62. Dian), Adam, Štohanzl (46. Róth) - Hartig (46. Ibragimov), Zelenka (62. Bartek). Trenér: Hoftych.

FC Příbram - Viktoria Žižkov 0:2 (0:2)

Branky: Kalod 2.

Sestava Příbrami: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Suchý (46. J. Štochl), Pleško (46. Šmejkal) - Klesa (46. Pilík), Tarczal, Jungr, M. Štochl - Huňa (67. Vágner), Rodriguez (46. Dos Santos).

SK Kladno - Graffin Vlašim 2:1 (1:0)

Branky Kladna: 25. Strnad, 51. Szabó.

Sestava Kladna: Kostolanský - Broschinský, Mráz, Samek, Hajník - Moravec (77. Hlava), Szabó, Strnad, Zoubele (63. Holub) - Klinka (82. T. Mašanský), Tatanašvilli. Trenér: Hřídel.

Werder Brémy - FK Baumit Jablonec 5:2

Branky: 18. T. Frings (pen.), 51. H. Almeida, 59. P. Pasanen, 74. M. Futacs, 88. S. Husejinovic - 24. D. Lafata, 68. Vukovic

Sestava Jablonce: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Krejčí - Haurdic (63. Michálek), Loučka (69. Sisler), Pavlík (69. Valenta), Kovařik - Vošahlik (76. Kocourek), Lafata (63. Vukovic)

Slovan Liberec - CFR Cluj 0:0

Sestava Liberce: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Janů (75. Vulin) - Dočkal, Kelič (75. Frejlach), Vácha, Liška - Nezmar (46. Smetana), Diviš (46. Blažek). Trenér: Škorpil.