Spartu má vést Přibyl, potrestaný v kauze Bohemians

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2011 14:05
Někdejší ředitel Bohemians by se měl vrátit do vedení Sparty

Praha - Fotbalová Sparta chystá změny. Do jejího managementu by se měl vrátit Lukáš Přibyl, který donedávna působil v roli ředitele Bohemians 1905. V ní se podle soudu dopustil pochybení, za něž dostal podmíněný trest a také zákaz působení ve statutárních orgánech obchodních společností. Tento rozsudek je ale zatím nepravomocný.

Sparta nezískala v minulé sezoně titul, nedostala se ani do Ligy mistrů, ani do hlavní soutěže Evropské ligy. O změnách ve sportovním úseku a případných odchodech Jozefa Chovance či Martina Haška se zatím jen potichu spekuluje a čeká se na výsledky v závěrečných zápasech ligového podzimu.

V managementu se ale změny odehrají už dříve. "Ano, je pravda, že probíhají jednání mezi mnou a Spartou o tom, že bych se vrátil do tohoto klubu, ve kterém už jsem v letech 2005-07 působil. Bavíme se o tom, že bych se stal členem představenstva," potvrdil Přibyl.

Čtěte o Spartě:

Ve své první letenské éře působil Přibyl, který patří mezi oblíbence šéfa klubu Daniela Křetínského, na pozici ředitele komunikace. Poté odešel řídit do Ďolíčku klub svého srdce jménem Bohemians 1905.

Že se nyní vrací na Letnou, nevyvrací ani sama Sparta. "Jednání s Lukášem Přibylem skutečně probíhají, měl by se na Letné  věnovat řízení některých interních procesů," sdělil mluvčí klubu Ondřej Kasík.

V průběhu svého působení v Bohemians 1905 se Přibyl angažoval ve složitém sporu, který klub vede s podnikatelem Michalem Vejsadou, jenž vlastní původní Bohemians, kteří skončili v konkurzu.

Čtěte o Lukáši Přibylovi:

Poté, co správce konkurzní podstaty Draslar zpětně zapsal do konkurzní podstaty i práva na řadu hráčů z kádru Bohemians 1905, nastal problém, který eskaloval v případě největšího zelenobílého talentu poslední doby Jana Morávka.

Foto: Jakub Šafránek

Navzdory nesouhlasu konkurzního správce totiž vedení Bohemians 1905, zosobněné Lukášem Přibylem a Petrem Svobodou, v polovině dubna 2009 prodalo Morávka do německého klubu Schalke 04.

Za Morávka mimochodem přišla jen první splátka (zhruba 7 milionů) a s více než padesátimilionovým doplatkem Schalke se čeká až na moment, kdy soudy určí, komu doplatek skutečně náleží.

Na Přibyla a Svobodu každopádně přišlo trestní oznámení a Obvodní soud pro Prahu 10 je letos v září uznal vinnými z trestného činu poškození věřitele a porušení povinností v insolvenčním řízení.

Oba dostali tříletý trest vězení s podmínečným odkladem na zkušební dobu čtyř let. Dále jim soud uložil, aby společně uhradili pokutu ve výši 8,7 milionu korun.

Soud Přibylovi a Svobodovi zároveň na osm let zakázal působit ve statutárních, kontrolních a dozorčích orgánech obchodních společností.

Oba muži se odvolali. Pokud by odvolací soud rozsudek potvrdil, musel by Přibyl sparťanské představenstvo zase opustit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy