Spartu má vést Přibyl, potrestaný v kauze Bohemians

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2011 14:05
Někdejší ředitel Bohemians by se měl vrátit do vedení Sparty

Praha - Fotbalová Sparta chystá změny. Do jejího managementu by se měl vrátit Lukáš Přibyl, který donedávna působil v roli ředitele Bohemians 1905. V ní se podle soudu dopustil pochybení, za něž dostal podmíněný trest a také zákaz působení ve statutárních orgánech obchodních společností. Tento rozsudek je ale zatím nepravomocný.

Sparta nezískala v minulé sezoně titul, nedostala se ani do Ligy mistrů, ani do hlavní soutěže Evropské ligy. O změnách ve sportovním úseku a případných odchodech Jozefa Chovance či Martina Haška se zatím jen potichu spekuluje a čeká se na výsledky v závěrečných zápasech ligového podzimu.

V managementu se ale změny odehrají už dříve. "Ano, je pravda, že probíhají jednání mezi mnou a Spartou o tom, že bych se vrátil do tohoto klubu, ve kterém už jsem v letech 2005-07 působil. Bavíme se o tom, že bych se stal členem představenstva," potvrdil Přibyl.

Čtěte o Spartě:

Ve své první letenské éře působil Přibyl, který patří mezi oblíbence šéfa klubu Daniela Křetínského, na pozici ředitele komunikace. Poté odešel řídit do Ďolíčku klub svého srdce jménem Bohemians 1905.

Že se nyní vrací na Letnou, nevyvrací ani sama Sparta. "Jednání s Lukášem Přibylem skutečně probíhají, měl by se na Letné  věnovat řízení některých interních procesů," sdělil mluvčí klubu Ondřej Kasík.

V průběhu svého působení v Bohemians 1905 se Přibyl angažoval ve složitém sporu, který klub vede s podnikatelem Michalem Vejsadou, jenž vlastní původní Bohemians, kteří skončili v konkurzu.

Čtěte o Lukáši Přibylovi:

Poté, co správce konkurzní podstaty Draslar zpětně zapsal do konkurzní podstaty i práva na řadu hráčů z kádru Bohemians 1905, nastal problém, který eskaloval v případě největšího zelenobílého talentu poslední doby Jana Morávka.

Foto: Jakub Šafránek

Navzdory nesouhlasu konkurzního správce totiž vedení Bohemians 1905, zosobněné Lukášem Přibylem a Petrem Svobodou, v polovině dubna 2009 prodalo Morávka do německého klubu Schalke 04.

Za Morávka mimochodem přišla jen první splátka (zhruba 7 milionů) a s více než padesátimilionovým doplatkem Schalke se čeká až na moment, kdy soudy určí, komu doplatek skutečně náleží.

Na Přibyla a Svobodu každopádně přišlo trestní oznámení a Obvodní soud pro Prahu 10 je letos v září uznal vinnými z trestného činu poškození věřitele a porušení povinností v insolvenčním řízení.

Oba dostali tříletý trest vězení s podmínečným odkladem na zkušební dobu čtyř let. Dále jim soud uložil, aby společně uhradili pokutu ve výši 8,7 milionu korun.

Soud Přibylovi a Svobodovi zároveň na osm let zakázal působit ve statutárních, kontrolních a dozorčích orgánech obchodních společností.

Oba muži se odvolali. Pokud by odvolací soud rozsudek potvrdil, musel by Přibyl sparťanské představenstvo zase opustit.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který dnes schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy