Spartu by měl posílit Breznaník, který Krejčímu zlomil nohu

ČTK ČTK
10. 4. 2014 12:56
Spartu by měl v létě posílit slovenský záložník Michal Breznaník.
Michal Breznaník.
Michal Breznaník. | Foto: Eduard Erben

Praha - Spartu by měl v létě posílit slovenský záložník Michal Breznaník. Osmadvacetiletý fotbalista, který je po předčasném ukončení smlouvy s Permem volným hráčem, podle deníku Sport prošel kondičními testy a s letenským celkem se údajně dohodl na tříletém kontraktu.

Breznaník už v české lize působil v Liberci, kde v letech 2010 až 2012 odehrál 55 zápasů a dal 16 branek. Se severočeským klubem navíc devítinásobný slovenský reprezentant získal i mistrovský titul. Jeden má na kontě také se Slovanem Bratislava.

Do Permu Breznaník odešel předloni v září údajně za 15 milionů korun a podepsal tříletou smlouvu. Začátkem března ji však ukončil, protože v této sezoně i kvůli vleklým problémům s levým ramenem za ruský celek odehrál jediné utkání.

Breznaník, který před třemi lety ostrým zákrokem zranil sparťanského záložníka Ladislava Krejčího, by měl být pro ligového lídra druhou posilou. Od léta by se měl na Letnou vrátit momentálně zraněný liberecký obránce Radoslav Kováč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy