Sparťanský stoper Švejdík míří na hostování do Žiliny. V Liberci už o něj nestáli

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 2. 2016 10:42
Zkušený stoper Ondřej Švejdík, který je kmenovým hráčem Sparty, míří ha hostování do slovenské Žiliny. Na podzim hrával v Liberci, ale tam se na jarním pokračování spolupráce nedomluvil
Ondřej Švejdík si po sparťanském a libereckém dresu vyzkouší i ten žilinský
Ondřej Švejdík si po sparťanském a libereckém dresu vyzkouší i ten žilinský | Foto: ČTK

Praha - Ve 33 letech si Ondřej Švejdík podle všeho vyzkouší své druhé zahraniční angažmá. Čtyři sezony strávil kdysi v nizozemském Groningenu, teď si přinejmenším na půl roku odskočí do Žiliny.

"Jednáme o Ondrově odchodu do Žiliny, v pondělí by tam měl podepsat smlouvu a zapojit se do tréninku," prozradil fotbalistův agent Jiří Müller.

Na půl roku má Švejdík ještě platnou smlouvu v pražské Spartě, s níž získal mistrovský titul, pohár i český superpohár. Jenže na Letné už na jeho služby nereflektují, a tak nyní obchází hostování.

Na podzim Ondřej Švejdík oblékal dres Slovanu Liberec, nastoupil do 10 ligových zápasů a do 5 mačů v pohárové Evropě.

Stoperskou dvojici si ale trenér Jindřich Trpišovský nakonec vyřešil jinak, takže Švejdík hledal nové uplatnění. Spekulovalo se o jeho fotbalovém návratu do rodné Opavy, nakonec, zdá se, dostane přednost slovenská nabídka.

Žilina drží po podzimu v ligové tabulce 4. pozici, na jaře se pokusí zaútočit na evropské poháry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy