Sparťanská smršť. Tak Dočkal s Lafatou zničili Jihočechy

Dočkal a Lafata řádili. Podívejte se jak.
Sparta doma na Letné rozebrala České Budějovice a hlavními hvězdami byli David Lafata a Bořek Dočkal. Podívejte se.
Brankáře Jihočechů Křížek lovil ze své sítě čtyři míče a kromě dvou potentních střelců jistě neměl rád ani Ladislava Krejčího, který nacentroval Lafatovi na obě branky.
David Lafata zaokrouhlil počet svých podzimních ligových gólů na deset a v tabulce střelců dorovnal dosud prvního Libora Doška ze Slovácka.
Do sestavy Sparty se po delší době vrátil Josef Hušbauer a byl velice aktivní. Nakonec si však připsal "pouze" jednu asistenci, když neproměnil několik nadějných šancí.
Foto: Zlata Vostrá
Sport Zlata Vostrá, Sport
22. 11. 2014 22:42
Podívejte se na fotografie z ligového utkání Sparta - České Budějovice.

Podívejte se na fotografie z ligového utkání Sparta - České Budějovice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy