Sparta potvrdila proti Soluni suverenitu a je v osmifinále Ligy mistryň. Postoupila i Slavia

Podívejte se na fotografie ze zápasu mezi Spartou a Soluní...
Odveta na domácí půdě měla být pro hráčky pražské Sparty již jen formalitou...
...před týdnem totiž porazily Soluň poměrem 5:0.
Letenské hráčky však tentokrát měly s řeckým mistrem více práce.
První gól padl až v sedmadvacáté minutě zásluhou Staškové...
11. 10. 2017 20:57
Fotbalistky obou pražských "S" postoupily do druhého kola Ligy mistryň. Sparta vyhrála nad Soluní 3:0, Slavia porazila Minsk 4:3.

Praha - Fotbalistky obou pražských "S" si zahrají osmifinále Ligy mistryň. Sparťanky v odvetě 1. kola doma porazily PAOK Soluň 3:0 a po venkovním vítězstvím 5:0 stvrdily pohodlný postup. Také české šampionky slávistky i podruhé vyhrály, když po triumfu 3:1 v Bělorusku zdolaly Minsk v Edenu v přestřelce 4:3. Další soupeřky určí oběma pražským klubům pondělní los.

Sparta si osmifinále prestižní ženské soutěže zahraje poprvé od roku 2012. Letenské hráčky měly s řeckým mistrem v odvetě více práce než před týdnem v Soluni a v úvodu přežily dvě šance PAOK. V 27. minutě na druhé straně propadl centr od Mocové až ke Staškové, která z bezprostřední blízkosti nezaváhala a poslala letenské hráčky do vedení.

Po změně stran sparťanky přidaly ještě dva přesné zásahy. Po hodině hry se elegantní patičkou prosadila na malém vápně Mocová a dvě minuty před koncem se podobně jako při prvním gólu zblízka trefila Stašková.

Slavia se na výhru nadřela mnohem víc než Sparta a dvakrát musela otáčet nepříznivý stav. Druhý gól Pražanky inkasovaly po sporné penaltě a v poločase prohrávaly 1:2.

Po změně stran však třemi brankami obrátily skóre na 4:2. Hattrickem se v utkání blýskla Svitková, která zaznamenala v 85. minutě vítěznou trefu. V závěru běloruský šampion už jen snížil. Ženský výběr červenobílých tak porazil Minsk potřetí v krátké době, vedle obou zápasů 1. kola Ligy mistryň ho zdolal i v létě v přípravě.

Zatímco sparťanky se mohou těšit na osmifinále po pěti letech, slávistky se mezi nejlepších šestnáct celků Evropy probojovaly potřetí za sebou. V předminulé sezoně dokráčely až do čtvrtfinále.

Odvetná utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Sparta Praha - PAOK Soluň 3:0 (1:0)

Branky: 27. a 88. Stašková, 61. Mocová. První zápas: 5:0, postoupila Sparta.

Sparta: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Kladrubská - Hälinenová (53. Kolanderová), Bertholdová, I. Martínková (41. Ringelová), Nepokojová (86. Bužková) - Stašková - Mocová. Trenér: Janota.

Slavia Praha - Minsk 4:3 (1:2)

Branky: 7., 63. a 85. Svitková, 83. Cahynová - 4. Dubenová, 34. Chimičová z pen., 90. Ogbiagbevhaová. První zápas: 3:1, postoupila Slavia.

Slavia: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (89. Veselá), Svitková (90. Jarchovská), Szewieczková (87. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.