Sparta potvrdila proti Soluni suverenitu a je v osmifinále Ligy mistryň. Postoupila i Slavia

Podívejte se na fotografie ze zápasu mezi Spartou a Soluní...
Odveta na domácí půdě měla být pro hráčky pražské Sparty již jen formalitou...
...před týdnem totiž porazily Soluň poměrem 5:0.
Letenské hráčky však tentokrát měly s řeckým mistrem více práce.
První gól padl až v sedmadvacáté minutě zásluhou Staškové...
11. 10. 2017 20:57
Fotbalistky obou pražských "S" postoupily do druhého kola Ligy mistryň. Sparta vyhrála nad Soluní 3:0, Slavia porazila Minsk 4:3.

Praha - Fotbalistky obou pražských "S" si zahrají osmifinále Ligy mistryň. Sparťanky v odvetě 1. kola doma porazily PAOK Soluň 3:0 a po venkovním vítězstvím 5:0 stvrdily pohodlný postup. Také české šampionky slávistky i podruhé vyhrály, když po triumfu 3:1 v Bělorusku zdolaly Minsk v Edenu v přestřelce 4:3. Další soupeřky určí oběma pražským klubům pondělní los.

Sparta si osmifinále prestižní ženské soutěže zahraje poprvé od roku 2012. Letenské hráčky měly s řeckým mistrem v odvetě více práce než před týdnem v Soluni a v úvodu přežily dvě šance PAOK. V 27. minutě na druhé straně propadl centr od Mocové až ke Staškové, která z bezprostřední blízkosti nezaváhala a poslala letenské hráčky do vedení.

Po změně stran sparťanky přidaly ještě dva přesné zásahy. Po hodině hry se elegantní patičkou prosadila na malém vápně Mocová a dvě minuty před koncem se podobně jako při prvním gólu zblízka trefila Stašková.

Slavia se na výhru nadřela mnohem víc než Sparta a dvakrát musela otáčet nepříznivý stav. Druhý gól Pražanky inkasovaly po sporné penaltě a v poločase prohrávaly 1:2.

Po změně stran však třemi brankami obrátily skóre na 4:2. Hattrickem se v utkání blýskla Svitková, která zaznamenala v 85. minutě vítěznou trefu. V závěru běloruský šampion už jen snížil. Ženský výběr červenobílých tak porazil Minsk potřetí v krátké době, vedle obou zápasů 1. kola Ligy mistryň ho zdolal i v létě v přípravě.

Zatímco sparťanky se mohou těšit na osmifinále po pěti letech, slávistky se mezi nejlepších šestnáct celků Evropy probojovaly potřetí za sebou. V předminulé sezoně dokráčely až do čtvrtfinále.

Odvetná utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Sparta Praha - PAOK Soluň 3:0 (1:0)

Branky: 27. a 88. Stašková, 61. Mocová. První zápas: 5:0, postoupila Sparta.

Sparta: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Kladrubská - Hälinenová (53. Kolanderová), Bertholdová, I. Martínková (41. Ringelová), Nepokojová (86. Bužková) - Stašková - Mocová. Trenér: Janota.

Slavia Praha - Minsk 4:3 (1:2)

Branky: 7., 63. a 85. Svitková, 83. Cahynová - 4. Dubenová, 34. Chimičová z pen., 90. Ogbiagbevhaová. První zápas: 3:1, postoupila Slavia.

Slavia: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (89. Veselá), Svitková (90. Jarchovská), Szewieczková (87. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.