Slávistky otočily zápas s Limassolem a postupují. Sparťanky prohrály s Twente i v odvetě

Aktualizováno 12. 10. 2016 20:46
Ženský tým fotbalové Sparty končí v Lize mistrů už v prvním kole. Sparťanky prohrály s nizozemským Twente domácí odvetu 3:1 a po úvodní porážce 0:2 v Holandsku končí. Slávistky v zápase proti kyperskému ženskému týmu Apollonu Limassol prohrávaly už o dvě branky, ale zápas dokázaly otočit a po vítězství 3:2 postupují. Úvodní zápas na Kypru skončil nerozhodně 1:1.

Praha - Fotbalistky Slavie prošly do 2. kola Ligy mistryň. V domácí odvetě s Apollonem Limassol vyhrály 3:2 a po remíze 1:1 z úvodního duelu postoupily dál. Naopak v soutěži končí Sparta, která prohrála i odvetu s Twente Enschede 1:3.

Slavia přitom v odvetě už prohrávala po 14 minutách 0:2. Jenže podobně jako v úvodním duelu ukázaly svěřenkyně trenéra Pavla Medynského bojovnost. Brzy snížila Divišová a ještě do poločasu srovnala Svitková. V tu chvíli ale stále postupoval tým z Kypru.

Jenže v 81. minutě faulovala Sidiraová a sudí ji vyloučil. Navíc nařízený přímý kop využila Svitková a svým druhým gólem v utkání vystřelila postup.

To Sparta potřebovala doma dohnat ztrátu 0:2 z prvního duelu a to se jí nepovedlo. V 28. minutě si totiž dala smolný vlastní gól Odehnalová a v tu chvíli potřebovaly ženy z Letné vstřelit k postupu čtyři branky. Daly však jen jedinou zásluhou Staškové. Čtvrthodiny před koncem pak dostala červenou kartu Ringelová a nizozemský celek využil přesilovou hru dvěma góly.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Sparta Praha - Twente Enschede 1:3 (1:1)

Branky: 34. Stašková - 28. vlastní Odehnalová, 82. Jansenová. 89. Roordová. ČK: 75. Ringelová (Sparta). První utkání: 0:2, postoupilo Twente.

Sestava Sparty: Čejpová - Vyštejnová, Čulová (73. Ivanyšinová), Odehnalová, Kladrubská (70. Moťovská) - Mouchová (60. Stárová), Bertholdová, Wagnerová, Ringelová - Mocová, Stašková. Trenér: Janota.

Slavia Praha - Apollon Limassol 3:2 (2:2)

Branky: 41. a 82. Svitková, 19. Divišová - 10. a 14. Wittemanová. ČK: 81. Sidiraová (Apollon). První zápas: 1:1, postoupila Slavia.

Sestava Slavie: Votíková - Chlastáková, Necidová, Budošová, Pincová (78. Tomášková) - Bartovičová - Divišová (66. Szewieczková), Pěničková (46. Krejčiříková), Svitková, Bartoňová - Kožárová. Trenér: Medynský.