Sparťané ve Zwolle pilovali detaily. Zkoušeli umělku a míče

ČTK ČTK
20. 8. 2014 21:36
Sparta před zápasem ve Zwolle zkoušeli místní umělou trávu a jiný typ míčů.
Sparta nechce před zápasem ve Zwolle podcenit žádný detail
Sparta nechce před zápasem ve Zwolle podcenit žádný detail | Foto: CPA Eduard Erben

Zwolle - Starší tlumočnici na tiskové konferenci dělalo pro ni neznámé slovo "umělka" problém, fotbalisté Sparty naopak doufají, že oni s nezvyklým povrchem na stadionu IJsseldelta potíže mít nebudou.

Na umělé trávě se před čtvrtečním úvodním zápasem 4. předkola Evropské ligy ve Zwolle dva dny připravovali a také si vyzkoušeli i jiný typ míčů, které nizozemský celek používá.

"Nechtěli jsme podcenit žádný detail," řekl trenér Vítězslav Lavička, protože moc dobře ví, že po vyřazení v kvalifikaci Ligy mistrů s Malmö si letenský celek další zaváhání nemůže dovolit. "Víme, že ten nezdar můžeme částečně napravit postupem do Evropské ligy. Navíc jsme jediný český klub v pohárech, takže chceme být úspěšní i kvůli českému fotbalu," dodal.

Jiná umělka než na Strahově

Sparta k přípravě využila umělý povrch v tréninkovém centru na Strahově, dokonalá simulace hřiště ve Zwolle to však nebyla. "Nizozemská (umělá tráva) je trochu jiná, má delší chlup, jako by byla neposečená. Hlavně delší přihrávky si musíme dávat přesně, protože míč hodně odskakuje," popsal rozdíl záložník Lukáš Mareček.

On si navíc povrch v aréně pro 12.500 diváků vyzkoušel už v minulosti. V sezoně 2012/2013 hostoval v Heerenveenu a jednou nastoupil právě na stadionu sparťanského soupeře. "Doma jsme vyhráli a tady jsme remizovali, když jsme o výhru přišli v poslední minutě. Ale už jsou to dva roky a co jsem teď viděl na videu, tak teď mají lepší tým než tehdy," uvedl.

Zápas na umělé trávě si vyzkoušel i Lavička, příjemnou vzpomínku na něj však nemá. "Jako hráč už jsem moc umělek nezažil. Ale v play off Ligy mistrů s Libercem jsme hráli proti Spartaku Moskva na Lužnikách," připomněl rok 2006 a prohru 1:2, která tehdy pro Slovan znamenala vyřazení. Teď doufá v lepší výsledek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy