reklama
 
 

Sparťané nám nadávali do sedláků, zlobí se znojemští hráči

6. 10. 2013 0:00
Hodně zlé krve přinesl úvodní zápas osmifinále Poháru České pošty mezi fotbalisty Znojma.

Znojmo - Hodně zlé krve přinesl úvodní zápas osmifinále Poháru České pošty mezi fotbalisty Znojma a pražské Sparty (2:3).

Podle znojemských hráčů je sparťané během celého zápasu uráželi.  

"Nadávali nám do sedláků. Prý nemáme v lize co dělat. To mě od hráčů prvního týmu tabulky zklamalo. Měli by na hřišti nějak vystupovat," zlobil se záložník Znojma Radim Nepožitek v rozhovoru pro server isport.cz.

"Byli směrem k nám namachrovaní, ale nechci je víc hodnotit. Několik hráčů Sparty navíc nemělo kvůli faulům dohrát," dodal.

Kalvoda: Sudí mi furt vyhrožoval

S výkonem svého mužstva byl trenér Znojma Leoš Kalvoda spokojen, litoval však zbytečných chyb svých svěřenců před góly soupeře.

"Jsem rád, že jsme mohli alespoň jeden zápas odehrát na domácí půdě. S výsledkem být spokojen nemohu, ale herně jsme byli Spartě důstojným soupeřem. Rozhodují ale chyby. A těch jsme udělali asi více," přiznal Kalvoda.

Co ho však znepokojilo byla trojice rozhodčích a nejvíce asistent sudího Jílka Zdeněk Dobrovolný.

"Furt mi vyhrožoval. Že mě pošle na tribunu a podobně. A celkově to nebylo od rozhodčích dobré, točili to na obě strany," zlobil se Kalvoda.

Lavička: Dostali nás do problémů

Znojmo sice ještě čtvrthodinu před koncem zápasu vedlo 2:1, jenže Sparta během pěti minut zápas otočila. Zkazila tak Znojmu jeho premiéru na domácím hřišti v této sezoně. Ligové zápasy totiž musejí hrát Jihomoravané kvůli nevyhovujícímu stadionu v Brně.

"Přijeli jsme, abychom si vytvořili dobrý výsledek do odvety, což se nakonec podařilo. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Zvlášť, když domácí mohli hrát před vlastním publikem," zhodnotil zápas trenér Sparty Vítězslav Lavička.

"Domácí pracovali zodpovědně a agresivně. Díky jejich obětavosti nás dostali do problémů. Nakonec se jim podařilo i výsledek otočit. Hráči mě ale poté potěšili tím, že se dokázali z vývoje skóre oklepat a vstřelili další dvě branky, díky kterým jsme nakonec zvítězili," doplnil.

"Ujfaluši má zase problém s kolenem"

Mrzelo jej jen, že nemohl v sestavě využít Tomáše Ujfalušiho.  

"Tomáš měl původně hrát, ale bohužel mě zase problém s kolenem po náročných trénincích v týdnu. Reakce na zátěž byla taková, že radši do zápasu nenastoupil. Není to nic vážného, absolvuje plnou zátěž, ale vždy je to otázkou, jak na ni bude koleno reagovat," dodal Lavička.

autor: Sport | 6. 10. 2013 0:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama