Sparta zmrazila Plzeň. Kweuke se blýsknul dvěma góly

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 8. 2011 20:31
Plzeň - Sparta 0:2 (0:2)
Sparťanský tank je v lize stále neporažen, Leonard Kweuke k tomu v Plzni přispěl dvěma góly. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve šlágru 5. kola Gambrinus ligy Plzeň 2:0 a v domácí soutěži si udrželi stoprocentní úspěšnost i vedoucí příčku.

To úřadující mistr zústává se sedmi body na sedmém místě.

Oba góly vstřelil kamerunský kanonýr Leonard Kweuke, na jehož trefy domácí hledali odpověď marně.

Poslední dva vítězové české ligy předvedli hodně odlišné výkony než ve svých pohárových vystoupeních v minulém týdnu. Sparta zpřesnila kombinaci, zlepšíla obrannou fázi a také v útoku působila mnohem nebezpečněji. Naopak ze strany Plzně to nebylo ono.

Utkání Plzeň - Sparta jsme sledovali online

O momentálním rozpoložení obou mužstev toho hodně napověděly už úvodní minuty. Po Matějovského uličce ještě Podaný nedokázal ideálně vrátit míč pod sebe, ovšem Podaného další centr už přetavil ve vedení hlavičkující Kweuke.

Plzeňský trenér Pavel Vrba nemohl být s výkonem svého týmu proti Spartě spokojen. | Foto: fcviktoria.cz

To Rajtoral na druhé straně zahrozil spíš náhodně. Místo centru se z jeho pokusu zprava zrodila střela, která však zamířila nad bránu. To Huškovo vysunutí Kweukeho ve 29. minutě mělo punc úchvatné geniality, což sparťanský útočník ještě umocnil přesným zakončením a zvýšením náskoku Letenských na 2:0.

Záhy střílel z dobré pozice Pilař, jenže se mu do cesty postavila hostující obrana. Ke konci první půle se začala hra notně přiostřovat, a tak přestávkový hvizd přišel právě včas.

Po změně stran se začalo znovu fotbalově. Po dlouhém centru Jarošíka musel před Kweukem hasit Čišovský.

K možná nejnebezpečnější šanci se Západočeši propracovali v 58. minutě. Na levé straně vápna se šikovně uvolnil Pilař, na hranici šestnáctky přihrál Rajtoralovi, jehož střela ale zamířila těsně vedle tyče. Ve vyložené příležitosti selhal také Sionko, a tak bylo utkání stále relativně otevřené.

To by domácí museli své ofenzivní snažení zefektivnit, jenže to se jim stále nedařilo. Dvacet minut před koncem neuspěl ani sám proti Švengrovi Fillo, případnou radost by mu však stejně pokazil praporek rozhodčího. Snaha Plzně přerůstala v křeč, a tak si Pražané prestižní vítězství v poklidu pohlídali.

Dohrávka 5. kola první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:2 (0:2)
5. a 29. Kweuke. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Wilczek. ŽK: Petržela, Pilař, Rajtoral - Matějovský, Kušnír, Zápotočný, Mareš. Diváci: 8415.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth (89. Darida), Jiráček - Petržela (53. Fillo), Kolář, Pilař - Bakoš (62. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Sparta: Švenger - Kušnír, Jarošík, Zápotočný, Pamič - Hušek - Sionko (64. Mareš), Matějovský, Grajciar, Podaný (77. Juhar) - Kweuke (90.+1 Brabec). Trenér: Hašek.